Topuk Çatlaklarına Son

Topuk Çatlaklarına Son

Bütün gün ayakkabıların içine hapsolan ayaklarımız, akşam eve geldiğimizde ağrı sızı içinde oluyor. Hele bir de ayaklarınızda mantar gibi çok illet bir hastalığın yanı sıra topuk çatlaklarınız da varsa yandığınızın resmidir. Birçok yerde kullanılan karbonat, ayaklardaki mantar ve topuk çatlaklarına da iyi geliyor. Topuk çatlaklarınız için sizlere sunacağımız pratik bilgi, düzenli olarak uyguladığınızda çatlaklardan kurtulacağınız bir çözüm yolu olacaktır.

topuk-catlaklarina-son-5

Büyükçe bir kaba kaynatıp ılıttığınız 2 litre su ve tepeleme 1 tatlı kaşığı karbonat koyun. Karbonatın suda iyi çözünmesini bekleyin ki bu aşağı yukarı 10 dakika sürecektir. Bu işlem sırasında ayaklarınızı suya koymamanız bu işlemin en önemli püf noktası. Karbonat suda tamamen eridikten sonra ayaklarınızı suya sokun ve 20-30 dakika suda bekletin.

topuk-catlaklarina-son-3

Ayaklarınız suda kaldığı süre içinde mantar ya da çatlak olan bölgelerde hafif bir sızı hissedebilirsiniz. Bu acıyı hissetseniz de ayaklarınızı kesinlikle sudan çıkarmayıp sürenin dolmasını bekleyin. 20-30 dakika sürenin sonunda ayaklarınızı bol su ile durulayıp, yumuşak bir havlu yardımıyla iyice kurutun. Ayaklarınızı tamamen kuruttuğunuzdan emin olduğunuzda çorap giyin. Bu işlemi aralıksız 10 gün uyguladığınızda ayaklarınızdaki mantardan ve topuklarınızdaki çatlaklardan kurtulmanız mümkün. Eğer sabah akşam yapabiliyorsanız çok daha iyi olacağını hatırlatmak isteriz. Sabah akşam uygulamanız mümkün değilse işlemi 10 gün yerine 15 gün devam ettirmenizde fayda vardır.

topuk-catlaklarina-son-2

Ayaklarınızda oluşan topuk çatlakları hem sağlık açısından sizi zorlayacak ve geçmediği takdirde enfeksiyona varan sonuçlar doğuracaktır; hem de estetik açıdan canınızı sıkacaktır. Topuk çatlaklarına karbonat uygulaması sizi sonucundan oldukça memnun kalmanıza sebep olacak bir işlemdir, denemenizi tavsiye ederiz.

topuk-catlaklarina-son-1

Hamur işleri kategorimize bu linkten ulaşabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için harika tatlar hazırlayabilirsiniz. Farklı konulardaki yazılarımız için sitemizi takip edin, dostlarınızın da takipte kalmasına destek verin.

topuk-catlaklarina-son-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ