Tuğlalar ile Bahçe Dekorasyonları

Evinizin bahçesi varsa ve burası için farklı fikir ve dekore edebilmek için değişik tasarımlar arıyorsanız bu yazımızı okumanız da fayda var. Tuğlaları kullanarak bahçelerinize dekoratif bir görünüm kazandırabilirsiniz. Farklı alan ve yerlerde kullanarak bahçenizin şıklığına şıklık katmak ve hem kullanışlı hem de dekoratif ürünler elde etmek istemez misiniz?

blank

Tuğla ile dekoratif ürünler yapmak aslında oldukça basit ve keyiflidir. Birkaç püf noktasına dikkat ederek sizlerde harikalar yaratabilirsiniz.

Farklı boyutlardaki tuğlaları bahçenizin bir köşesine değişik şekillerde yan yana veya üst üste estetik bir şekilde yerleştiriniz. Ardından içini toprak ile doldurarak çeşitli çiçekler ekebilirsiniz. Tuğlalar toprak bazlı ürünler olduğu için çok rahatlıkla çiçek yetiştirilebilir. Sevdiğiniz çiçekleri içerisine yerleştirerek bahçenizin daha sevimli ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bahçenize oturmak için alan mı arıyorsunuz? Bunun için tuğlalardan faydalanabilirsiniz. Tuğlaları karşılıklı olarak istediğiniz yükseklikte üst üste diziniz. Arından tuğlaların boşluk kısımlarından oturma alanı olabilecek ende olan tahta parçası geçirerek üst kısmını da yine taşlar ile kaplayabilirsiniz. Bu alanı isterseniz birkaç minder koyarak oturma alanı olarak kullanabilir veya çeşitli saksılarınızı bunun üzerinde sergileyebilirsiniz.

Bahçenize giden yol inişli çıkışlı ise buraya tuğlalar yardımı ile mini bir merdiven inşa edebilirsiniz. Tuğlaları merdiven gibi sıralayarak ve içlerini toprak ile doldurarak mini bir merdiven inşa edebilir hem görsel olarak dekoratif bir görünüm elde etmiş olur hem de kullanışlı bir ürün elde etmiş olursunuz.

Tuğlaları bahçenizin bir köşesine karşılıklı olarak koyunuz. Ve arasına ızgara yerleştiriniz. Bu işlemi tek katlı yapabileceğiniz gibi iki katlı olarak da yapabilirsiniz. Altına ateş yakarak ızgara, mangal olarak kullanabilirsiniz. takip etmeye devam edin.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ