Tüm Zamanların En İyi Filmleri

Tüm Zamanların En İyi Filmleri

Tüm zamanların en iyi filmleri hangileri diye merak edenler için IMDB puanına göre en iyi filmleri ayrıntılı olarak sizler için derledik.

Film seyretmeyi sevenler ve izleyecek iyi bir film arayanlara için tüm zamanların en iyi filmlerini sıraladık. Sevgiliniz, aileniz, eşiniz veya arkadaşlarınız ile izleyebileceğiniz en güzel filmler hayata olan bakış açınızı da değiştirecek. Film seyredip zamanınızı daha güzel harcayabilir ve heyecanlı duyguları hissedebilirsiniz. Hemen hemen her konu, tür ve kategoride yer alan tüm zamanların en iyi filmlerini IMDB puanları ile birlikte aşağıdan görebilirsiniz.

Tüm Zamanların En İyi Filmleri

Whiplash (2014) – IMDb 8,5

Başarının ne kadar acı yollardan geçtiğini anlatan Whiplash filminde öğrenci ve öğretmen arasında geçen hikaye anlatılmaktadır. Filmde yer alan 19.yaşındaki öğrenci Andrew Neiman ünlü ve başarılı bir davulcu olmak istemektedir. Orkestraya girdiği gün hayatı büyük ölçüde değişir ve öğretmeni ile arasındaki hikaye onun geleceğini şekillendirir.

Köstebek (2006) – IMDb 8,5

Eyalet polisi şehrin en büyük çetesini çökertmeye çalışırken yaşanılan olayları anlatan Köstebek filminin başrolünde Leonardo DiCaprio yer alıyor. 2006 yapımı film mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmler arasında yer alıyor. Aksiyon ve polisiye sevenler için kaçınılmaz iyi bir seçenek olacaktır.

Piyanist (2002) – IMDb 8,5

Nazilerin Yahudiler üzerinde yaptıkları işkenceleri gösteren Piyanist filmi en iyi drama filmleri arasında yer alıyor. Filmin hikayesi ise nazi kamplarına götürülmekten kurtarılmış bir piyanistin yaşam uğruna verdiği mücadeleler ve Yahudilerin yaşadıkları tüm çıplaklığı ile acı bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Can Dostum (2011) – IMDb 8,5

Can dostum filminin hikayesinde ciddi bir kaza geçiren adamın bakıcı olarak işe aldığı kişi ile arasında kurduğu yakın dostluğu ele alıyor. Filmin başrollerinde François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny gibi başarılı isimler yer alıyor. Dostluğun anlamını ifade eden duygusal bir film arayanlar için Can dostum filmi mutlaka izlenmesi gereken seçenekler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Geçmişin Gölgesinde (1998) – IMDb 8,5

Yine naziler ile ilgili bir hikayeyi alan Geçmişin Gölgesinde filmi sağlam kurgusu, başarılı oyuncuları ile sizi izlerken oldukça etkilemeyi başarıyor. Filmin hikayesinde ırkçı düşünen ve zencilere karşı tavırlarından dolayı hapse düşen bir nazi gencinin yaşadıkları anlatılıyor.

Yeşil Yol (1999) – IMDb 8,5

Unutulmaz ve en iyi filmler arasında bir klasik olan Yeşil Yol filmi hikayesi ile izleyen herkesi derinden etkileyen yapımların başında geliyor.Hapishanede gardiyan olan bir adam ile iki küçük kıza öldüren mahkumun arasında yaşanan olayları ele alan filmde Oscar ödüllü oyuncular yer alıyor. Filmin başrollerinde Tom Hanks, Michael Clarke Duncan ve James Cromwell gibi başarılı isimler yer alıyor.

Yıldızlararası (2014) – IMDb 8,5

Son zamanların en iyi filmlerinden biri olan ve yıllar geçse de unutulmayacak bir yapım olan Yılzdılararası filmi uzay, macera, bilim konulu filmler sevenler için oldukça iyi bir alternatiftir. Başarılı isim Christopher Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı filmin hikayesinde insanlar için yeni gezegenler arama konusu ele alınıyor.

Forrest Gump (1994) – IMDb 8,7

Zeka seviyesi düşük olan bir çocuğun neler yaşadığını anlatan Forrest Gump filmi her ailenin izlemesi gereken bir yapımdır. Forrest Gump’ın hayatında elde ettikleri başarılar ve hayat hikayesi sizi oldukça duygulandıracak.

Ucuz Roman (1994) – IMDb 8,9

Birbirine aşık ve oldukça heyecanlı bir hayat yaşamak isteyen
Honey Bunny ve Pumpkin çiftinin yaşadığı olaylar ele alınıyor. Filmde yer alan dans sahneleri , oyuncuların başarıları yıllardır çoğu film severin hafızasında yer alıyor. Polisiye ve gerilim kategorilerinde en iyi filmler arasında bulunan Ucuz Roman’ı sevgiliniz, aileniz veya arkadaşlarınız ile izleyip kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Kara Şövalye (2008) – IMDb 9,0

Batman hayranı olanların oldukça seveceği bir film olan Kara Şövalye filminde Gotham şehrini bekleyen kötülükler, Batman ve Joker arasında yaşananlar ele alınıyor. Aksiyon ve gerilim filmi sevenler için oldukça iyi bir seçenek olan Kara Şövalye filminin başrollerinde ise Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart yer alıyor.

Esaretin Bedeli (1994) – IMDb 9,2

Ömür boyu hapse çarptırılan genç bankacı Andy Dufresne’nin hayatı artık tamamen değişmiştir. Diğer mahkumlar ile edindiği arkadaşlıklar ve sahip olduğu kültürü yayması onlarla arasında ki bağı arttırıp oldukça iyi bir hikayeye neden oluyor. Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton gibi oldukça başarılı isimlerin başrollerinde yer aldığı film en iyi filmlerin ilk sıralarında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ