Tüp Bebek Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu alternatif bir yöntem olan tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gerekenleri derledik. 

Tüp bebek tedavisinin başarılı olabilmesi için her aşamasının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Herhangi bir aşamada oluşan aksaklık veya sorun tüm süreci en önemlisi de başarıyı etkilemektedir.Tüp bebek tedavisine karar veren çiftlerin gem tedavi öncesinde hem de tesavi süresi boyunca dikkatli olmaları gerekmektedir. Özellikle psikolojik açıdan kendilerine bu sürece önceden hazırlamaları tedavi başarısız olduğunda daha kolay toparlanmalarını sağlayacaktır.

Tüp Bebek Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tedaviye hazırlanırken sonunda başarısızlık durumunun olduğu unutmayın.
  • Tedavi öncesi mutlaka sağlıklı beslenmeye, aşırı kilolarınızdan kurtulmaya çalışın.
  • Tedavi süresi boyunca tedavinizi yürüten uzman ne diyorsa mutlaka uygulayın.
  • Kafanıza göre ya da kulaktan folma bilgilerle ilaç kullanmayın.
  • Doktorunuzun verdiği ilaçları zamanında içmeye özen gösterin. Herhangi bir ilacın zamanının kaçırılması başarıyı etkilemektedir.
  • Uzman ve tedavi merkezi seçerken gerçek hastaların yorumlarını göz önünde bulundurun. Ucuz olsun diye sizi kandıran hayallerinizle oynayan tüp bebek merkezi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Sonunda bebeğinizi kucağınıza almak ve sağlıklı bir tedavi dönemi geçirmek için mutlaka internette uzman araştırması yapın.
  • Tedavi süreci boyunca eşlerin birbirine destek olması başarıyı arttıran bir nedendir. İlaç tedavisi kadına uygulandığı için erkeklerin eşlerine karşı daha anlayışlı, sabırlı olması gerekmektedir. Çünkü genellikle ilaçlar hormon ilaçlarıdır ve kadınlarda ruhsal değişimler meydana getirebilmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ