Canım Anne

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Hediye Paketi Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Hediye Paketi Yapımı

Karşılığında para verilmeden alınan her türlü nesneye hediye adı veriyoruz. Genellikle özel günlerde karşımızdaki kişiyi mutlu etmek maksadıyla armağanlar alır hediye ederiz. Hediyenin kendisi kadar hediye paketi de bir o kadar önemlidir.

Çünkü ilk bakışta hediye paketini görürüz. Hediye paketinin hazır olanından ziyade kendimizin hazırladığı paketler içinde hediyemizi sunarsak karşımızdaki kişi daha çok mutlu olur ve emek verdiğimiz için daha anlamlı olur. Hediyemizin boyutuna göre karton kolileri süsleyip paket oluşturabileceğimiz gibi küçük boy hediyeler için koyacak paket ararız. Basit bir hediye poşetinden farklı olarak daha güzel görünümlü harika paketler yapmamız mümkün. Evde bulunan bazı malzemelerden yararlanarak onları değişik renklerde süsleyip el emeği harika bir paket yapabiliriz.

Şimdi  sizlere evde çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız  tuvalet kağıdı rulosu ile yapacağımız şirin bir hediye paketi tarifi vereceğim.

Malzemeleriniz; tuvalet kağıdı rulosu, renkli veya simli bantlar, bağlamak için renkli kurdele ve kesmek için makas. İste tam olarak malzemelerimiz bu kadar. Şimdi paketimizi yapmaya başlıyoruz. Öncelikle rulomuzu renkli bant ile etrafını sarıp bantlıyoruz. Daha sonra açık kenarlarını baş parmağımızla iki tarafından içeri doğru eşit şekilde kıvırıyoruz. Kıvırdığımız bu kısımları renkli bandımızla bantlıyoruz.

Böylelikle bir tarafı açık diğer tarafı kapalı renkli bir kutucuk elde ediyoruz. Seçtiğimiz hediyeyi pakete koyup yine baş parmağımızla açık uçları içe doğru bastırıp kapatıyoruz. En son renkli kurdele ile artı şeklinde paketimizi bağlıyoruz. Paketin tam ortasındayken güzel bir fiyonk yapıp işlemi tamamlıyoruz. Çok pratik ve az malzeme ile el emeği paketimiz ne kadar da şirin oldu öyle değil  mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi