Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Hediye Paketi Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Hediye Paketi Yapımı

Karşılığında para verilmeden alınan her türlü nesneye hediye adı veriyoruz. Genellikle özel günlerde karşımızdaki kişiyi mutlu etmek maksadıyla armağanlar alır hediye ederiz. Hediyenin kendisi kadar hediye paketi de bir o kadar önemlidir.

Çünkü ilk bakışta hediye paketini görürüz. Hediye paketinin hazır olanından ziyade kendimizin hazırladığı paketler içinde hediyemizi sunarsak karşımızdaki kişi daha çok mutlu olur ve emek verdiğimiz için daha anlamlı olur. Hediyemizin boyutuna göre karton kolileri süsleyip paket oluşturabileceğimiz gibi küçük boy hediyeler için koyacak paket ararız. Basit bir hediye poşetinden farklı olarak daha güzel görünümlü harika paketler yapmamız mümkün. Evde bulunan bazı malzemelerden yararlanarak onları değişik renklerde süsleyip el emeği harika bir paket yapabiliriz.

Şimdi  sizlere evde çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız  tuvalet kağıdı rulosu ile yapacağımız şirin bir hediye paketi tarifi vereceğim.

Malzemeleriniz; tuvalet kağıdı rulosu, renkli veya simli bantlar, bağlamak için renkli kurdele ve kesmek için makas. İste tam olarak malzemelerimiz bu kadar. Şimdi paketimizi yapmaya başlıyoruz. Öncelikle rulomuzu renkli bant ile etrafını sarıp bantlıyoruz. Daha sonra açık kenarlarını baş parmağımızla iki tarafından içeri doğru eşit şekilde kıvırıyoruz. Kıvırdığımız bu kısımları renkli bandımızla bantlıyoruz.

Böylelikle bir tarafı açık diğer tarafı kapalı renkli bir kutucuk elde ediyoruz. Seçtiğimiz hediyeyi pakete koyup yine baş parmağımızla açık uçları içe doğru bastırıp kapatıyoruz. En son renkli kurdele ile artı şeklinde paketimizi bağlıyoruz. Paketin tam ortasındayken güzel bir fiyonk yapıp işlemi tamamlıyoruz. Çok pratik ve az malzeme ile el emeği paketimiz ne kadar da şirin oldu öyle değil  mi?

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ