Uç Dantel Örnekleri

Uç Dantel Örnekleri

Dantel deyince aklımıza neler gelmiyor ki; mutfak takımları, kenar oyaları, pike takımları, tülbentler, havlu kenarı örnekleri, derken işin içinde çıkmak mümkün değil. Çeyizlerimizin en vazgeçilmez parçalarını şüphesiz ki danteller oluşturmaktadır. Eminim ki herkesin çeyizin de ihtişamlı birer parça da olsa danteli vardır. Hani şu annelerimiz, anneannelerimiz tarafından yapılan mesela. O uç dantelleri kimi zaman bir pike takımı kimi zaman masa örtüsü, nevresim takımı olarak karşımıza çıkmaktadır. El emeği örgüler en güzel kumaşlara sarılarak değerini kat ve kat arttırmış ve kullanım alanını da genişletmiştir. El emeği göz nuru anne yadigarı danteller kim bilir ne kadar emekler verilerek örüldü. Bizde bunları sandıklarımızda çürütmek eskitmek yerine kullanarak onlara gereken değeri vermeliyiz diye düşünüyorum. Dantelin son zamanlarda yeniden moda olmasıyla beraber yeni trend modeller, motifler de ortaya çıkmıştır.

Her ne kadar hazır alınan pikeler, yorganlar, örtüler artmış olsa da el emeği göz nuru dantelli pikeden kimse vazgeçemiyor. Hala eskisi gibi değerini ve önemini koruyor ve her kızın çeyizini süslemeye devam ediyor. Her sezon yeni çıkmaktadır. Moda akımına ayak uyduran danteller de her geçen gün farklılaşmaktadır. Her beğeniye her tarza hitap edecek örnekler bulunmaktadır. Tığ ve şiş ile yapılan bir çok farklı dantel örneği bulmak mümkündür. Yeni bir örnek olan kelebek uç modeli bu sezon çokça tercih edilmiştir.

Uç Dantel Örnekleri

Pike, piko işi ile ilgilenen çeyiz pazarlarında bir çok farklı uç danteli modelleri mevcuttur. İstenilen renk ve motifte yapılmaktadır. Siz hangi rengi hangi kumaşı isterseniz danteli ona sararak size teslim etmektedir. Eskiyle yeniyi bir araya getirerek yeni bir trend, moda akımı oluşturan ipek kumaşlara sarılan danteller çok rağbet görmekte ve alıcısını rahatlıkla cezp etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ