Yeni Oya Örnekleri

Yeni Oya Örnekleri

Yazma oyaları kadınların vazgeçilmez el emeği ürünlerin başında gelirken bugünde halan daha çeyiz sandıklarının demir başları arasında yer almaktadır. Geçmişten beridir yapılan oyalara her geçen gün yenileri eklenerek devamlılığını sürdürmektedir.

Tığ işi oyaları arasında birçok çeşit bulunmaktadır. Genellikle oya modellerinde çiçekli yaprak motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Oya yapmak için seçilen renkler ise yapılan yazmanın renkleri ile uyum içinde seçilmektedir. Aynı şekilde yapılacak olan model ve örnekte yine yazmanın içinde bulunan renklere ve desenlere uygun olarak seçilmektedir. Yazmanız mor menekşeler ile süslü ise alt kısmını yeşil renkli iplik ile yapabilir, üstüne ise mor ve beyaz ile menekşe motifli bir oya seçebilirsiniz. Bu şekilde bütünlüğü ve şıklığı da yakalamış olursunuz. Ördüğünüz ipin kalitesi de ortaya çıkan sonucu etkilemektedir. Bunun için mutlaka kaliteli ipleri tercih etmelisiniz.

Yeni Oya Örnekleri

Oya örnekleri arasında sade ve basit örnekler bulunduğu gibi ağır ve zor örneklerde bulunmaktadır. Eskiden oya ne kadar ağır olursa o kadar şık olacağı yönünde bir izlenim vardı. Ancak günümüzde bunun aksine daha çok ince oyalar tercih edilmektedir. Bunun sebebi de ince oyaların daha şık ve zarif durması ile alakalıdır.

  Yeni oya örnekleri arayanlar sitemizde bulunan resimli anlatımlı görselleri takip ederek karar verebilir, fikir sahibi olabilirler. Özellikle de son sezonda moda olan boncuklu ve incili oyalar bu sezona da damgasını vuracak gibi gözüküyor. Boncuk ve inci ile süslenmiş şık ve birbirinden farklı oya örnekleri bulunmaktadır. Tığ ile yapılanları olduğu gibi iğne oyası ile yapılanları de mevcuttur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ