Canım Anne

Uzmanlardan Ailelere Uyarı: Çocuklarınızın Fotoğraflarını Paylaşmayın

Uzmanlardan Ailelere Uyarı: Çocuklarınızın Fotoğraflarını Paylaşmayın

Günümüzde çoğu aile sosyal medya hesaplarından çocuklarının her fotoğrafını paylaşıyor. Fakat etraftaki tehlikenin farkında olmadan davranıyorlar. 

Sosyal medya her geçen gün hayatımızın en büyük kısmını kaplamaya devam ediyor. Artık kişisel hesaplar kadar ailelerin çocuklarına açtığı hesaplar da popüler olmaya başladı. Çocuklarımızı teknolojiden, sosyal medyadan korumak yerine onları iyice bu ortama sokuyoruz. Fakat uzmanlar bu konuda aileleri ciddi bir şekilde uyarıyor.

Çocuklarınızın size göre komik, sevimli olan fotoğraflarını paylaşmanız onların geleceğini etkiliyor. O fotoğraflar birçok kişi tarafından görülüyor ve ilerde dalga konusu olabiliyor. Üstüne üstlük etrafta bu kadar çocuk tacizcisi varken çocuğunuzun fotoğraflarını bu kadar ortaya koymak tehlikeyi uyandırıyor.

Uzmanlar çocuklarınızın internet kullanımına ve sosyal medya hesabı açmasını da karşı olmanız gerektiğini bildiriyor. En az 13 yaş internet ve sosyal medya için sınır olmalıdır. Çocuklarımız sosyal medyada çok fazla zaman geçirdiğine tehlikenin de içinde oluyorlar. Sosyal medyada çocuk tacizcisi bir sürü insan dolaşıyor. Çocuklarımız yaş gereği kandırılmaya müsait olduğu için ise bu kişiler ile iletişim de olmaları daha kolay olabiliyor.

Sosyal medya platformlarında çocuğunuzun çok fazla mahrem, komik fotoğraflarını paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Unutmamalısınız ki etrafta kötü ve sapkın düşünceli insan oldukça fazla ayrıca çocuğunuz büyüdüğünde bu fotoğraflar onu rahatsız edebilecek. Tüm bu nedenleri göz önüne alıp çocuğunuzun sosyal medyada belli bir yaşa kadar aktif olmasını engellemeniz gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi