Vazelinin Cilde ve Saça Faydaları

Vazelinin Cilde ve Saça Faydaları

Vazelinin cilde ve saça faydaları nelerdir, vazelini nasıl kullanmak gerekir içeriğimizden tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Vazelin yüzyıllardır kullanılan normal kremlere göre daha katı ve yağlı bir yapıya sahip olan cilt, saç için faydalı bir krem türüdür. Vazelin genellikle yaşlıların kullandığı bir krem çeşidiydi. Şimdiler ise çoğu kadın tarafından vazelin bakımlarda sıkça kullanılıyor. Vazelin yoğun yapısı sayesinde cildi nemlendirir, besler ve korur. Saçlar için ise tam bir nem kaynağıdır. Vazelinin cilde ve saça faydalarını, nasıl kullanılması gerektiğini tüm detayları ile aşağıdan madde madde bulabilirsiniz.

Vazelinin Cilde ve Saça Faydaları

  • Vazelin cildi nemlendirir. Özellikle cildiniz çok fazla kuruyor, dökülüyor ve cansız ise düzenli olarak vazelin kullanmanızı öneririz.
  • Eğer tırnaklarınız güçsüz ve çabuk kırılıyor ise vazelin sürmeniz yeterli olacaktır. Vazelin tırnaklarınızı güçlendirip daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
  • Makyajınızı temizlemek ve cildinizi korumak için vazelini kullanabilirsiniz.
  • Vücudunuzda çatlaklar var ise düzenli olarak vazelin sürmeniz çatlakların azalmasını sağlayacaktır.
  • Saçlarınızı uzatmak için vazelini doğal yağlar ile karıştırıp kullanabilirsiniz. Haftada bir kez düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınız uzar, daha parlak ve sağlıklı bir hale gelir.
  • Dudak kuruluğu ,dudak çatlaması gibi sorunlar için oldukça etkilidir.
  • Kaş ve kirpik uzatmak için temiz bir maskara ile uygulama yapın. Gece uyumadan sürüp sabah temizleyin. Düzenli kullandığınızda kaş ve kirpiklerinizde gözle görülür şekilde uzama meydana gelecektir.
https://www.youtube.com/watch?v=rICeRj38qpU
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ