Vintage Dekorasyon Stili Nedir ve Nasıl Uygulanabilir?

Vintage Dekorasyon Stili Nedir ve Nasıl Uygulanabilir?

Vintage dekorasyon stili, nostaljik ürünleri günümüz dekorasyon fikirleri ile harmanlanarak kullanılması stilidir. Modern dekorasyon fikirlerini de kapsayan vintage dekorasyon son dönemlerde hem etkinliklerde hem ev ve iş yerleri dekorasyonlarında sıklıkla kullanılır. Vintage dekorasyon stilinden ilham almak isteyen ve bu stili uygulamak isteyenler öncelikle vintage stilini iyi tanımalıdır.

View More: http://allure-photography.pass.us/allure-garden-teaparty-styledshoot

Vintage dekorasyonunda kullanılan renkler ve desenler

Nostalji denildiğinde akla gelen ilk renk grubu hiç şüphesiz ki toprak tonlarıdır. Vintage dekorasyon stilinde toprak tonlarının yanında beyaz da sıklıkla kullanılır. Sadece toprak tonları ve beyaz ile sınırlı kalmayan vintage dekorasyon stili aynı zamanda pastel mavi ve pembe tonlarına da yer verir. Safi bu renkleri kullanmak yerine bu renklerin kombinasyonu olan desenler ve kaplamalar da vintage dekorasyon için olmazsa olmazdır. Özellikle çiçek motifleri ve dantel desenleri vintage dekorasyonun en romantik parçasıdır.

Vintage dekorasyon ve mobilyalar

Vintage dekorasyon denince akla abartılı mobilyalar ve gösterişli aksesuarlar gelse de, vintage dekorasyon stili aslında sade tarzda mobilyaları içerir. Mobilyaların eskitilmiş görünümlü olması dekorasyondaki vintage etkisini arttıracaktır. Eskitilmiş mobilyalar ve aksesuarlar yerine, hâlihazırda mevcut olan eski eşyaların değerlendirilebiliyor olması, vintage dekorasyon stilinin avantajlarından biridir. Evlerde ya da ofislerde bulunan eski eşyaları kullanarak, vintage dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

vintage (5)

Örnek bir vintage dekorasyon nasıl olabilir?

Duvarların açık toprak tonlarında veya beyaz renginde olduğu duvarlar dantelli veya romantik çiçek desenli perdeler ile birleştirilebilir. Aksesuar olarak gümüş eskitme aynalar oldukça dikkat çekerken, kalın kaplama çerçeveler de kullanılabilir. Siyah beyaz fotoğrafların beyaza ve açık renklere boyanmış tahta çerçevelerde sergilenmesi veya eski aksesuarların yerleştirilmesi de vintage dekorasyon için örnektir. Koltuk ve yatakların üstüne sıradan ve renkli örtüler yerine, eski tarz dantel örtüler kullanılabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ