Yağ Yakımını Hızlandıran Diyet

Diyet yaparken hepimizin zaman zaman düştüğü bir hatayı hatırlatmak istiyoruz. Diyet esnasında bazen umduğunuzdan fazla kilo verdiğiniz oluyordur mutlaka ve bu eminiz sizi çok mutlu ediyordur. Ancak burada çok dikkat etmeniz gereken bir durum var hanımlar. Kaybettiğiniz kilolar acaba su mu yoksa yağ mı? Yağlarınız yerinde sayarken kaybettiğiniz su ise o diyet listesini hemen çöpe atın ve bir daha kesinlikle uygulamayın. Doğru bir diyetin yavaş çalışan metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmanızı sağlaması gerektiğini aklınızdan çıkarmamaya çalışın.

yag-yakimini-hizlandiran-diyet-5

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Neler Yapılmalı?

Günlük su tüketiminiz en az 2-2,5 litre olmalı, 3 litre ideal su tüketimidir. Bu miktarı yaz aylarında daha da arttırabilirsiniz. Günde 3 ana, 3 de ara olmak üzere 6 öğün yemelisiniz. Kan şekerinizin dengesi için yemek aralarınız 3 saati geçmemeli. İşlenmiş gıdalar yerine doğal besinler tüketmeye dikkat etmelisiniz. Akşam yemeklerinde mümkün olduğunca hafif beslenmeye çalışmalısınız. Yiyeceklerinize bol baharat eklemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Yemekleri tuz yerine baharatlarla tatlandırmak en doğru yoldur. Mümkün olduğunca çiğ sebze tüketmeye dikkat edin.

yag-yakimini-hizlandiran-diyet-3

Metabolizmayı Hızlandıracak Besinler Nelerdir?

Süt ve süt ürünleri: Özellikle yarım yağlı olan süt, yoğurt ve peynir tükettiğinizde kalsiyum açısından zengin beslenirken yağ yakmanız da hızlanmış olacaktır.

Tarçın: Günlük olarak tüketeceğiniz 1 tatlı kaşığı tarçın; kan şekerinizi düzenleyeceği gibi size tokluk hissi de verecektir.

yag-yakimini-hizlandiran-diyet-2

Kırmızı acı biber: içinde bulunan kapsaisin adlı madde metabolizmayı hızlandırmaktadır. Aynı durum köri için de geçerlidir, acı yiyemeyenler için oldukça iyi bir alternatif olabilir.

Yeşil çay: içinde bulunan kateşin sayesinde metabolizma hızlı çalışır ve yağ yakıcı özelliği vardır.

yag-yakimini-hizlandiran-diyet-1

Bu besinlerin yanı sıra günlük beslenme programınızdan sirke, greyfurt, mate çayı, keten tohumu, zencefil ve yüksek lif içeren meyve, sebze ve baklagilleri bulundurmaya dikkat edin hanımlar.

Bebek yelekleri örmek için sabırsızlanıyorsanız, sitemizin ilgili kategorisine göz atmayı unutmayın. Farklı bilgileri dostlarınızla sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmayı unutmayın hanımlar.

yag-yakimini-hizlandiran-diyet-4

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ