Canım Anne

Yaşlanmayı Geciktiren Yollar

Yaşlanmayı Geciktiren Yollar

Herkes uzun ve kaliteli bir hayat sürdürmek ister. Yaşlanmayı geciktirmek için de çeşitli yollar aranır. Yaşlanmayı geciktirmenin temeli sağlıklı bir yaşam sürdürmekten oluşur.

Şekerden Uzak Durun

Şeker obeziteye kadar varan kilo sorunlarına sebep olabilmektedir. Ciltteki kolajenlere de zarar veren şekerden uzak durmak yaşlanmayı geciktirmenin yollarından biridir.

Alkol ve Sigara

Sigara ve alkolün sağlığa olan zararları herkes tarafından bilinmektedir. Bu ürünlerin aşırı tüketimi ise kırışıklıklarla artırıp yaşlanmayı hızlandırır. Bu sebepten mutlaka alkol ve sigaradan uzak durmak gerekir.

Spor Yapmak

Kasların gücünü kaybetmemesi için düzenli olarak spor yapmak gerekir. Spor yapmak metabolizmayı hızlandırır ve kalp sağlığını da korur.

Sağlıklı Beslenme

Tüketilen besinler yaşam kalitesini direkt olarak etkiliyor. Vitamin ve proteinler ölçüsünde alınmalıdır. Meyve ve sebzeler taze olarak mevsiminde tüketilmelidir. Antioksidan içeren besinler vücudu korur ve yaşlanmayı geciktirir. Omega 3 cilde, beyne ve kalbe son derce faydalıdır. Aşırı yağlı olan yiyeceklerden uzak durmak gerekir.

Uyku Düzeni

Her gün mutlaka sağlıklı bir uyku çekmek gerekir. Uykusuzluk hem vücudun içini hem de dışını etkiliyor. Düzensiz uyku da yaşlanmayı hızlandırıyor. Günde en az 8 saat uyumak gereklidir.

Güneş Kremi

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için mutlaka güneş kremi kullanmak gerekir. Güneş ışınları kırışıklıkları artırabilir ve leke oluşumuna sebep olabilir. Bu sebepten mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi