Yataktaki Lekeler Nasıl Çıkar? Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

Yataktaki Lekeler Nasıl Çıkar? Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

Temiz ve titiz hanımlar temizliğin püf noktaları ile ilgili araştırmalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Yaz ve kış temizliklerinin yanı sıra günlük temizliklerde de sizlere yol gösterecek pek çok içeriği canimanne.com sitesinde sizler için paylaşmayı sürdürüyoruz. Daha önce yayınladığımız İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Yöntemleri başlıklı yazımız sizler tarafından büyük ilgi gördü. Bu yazımızda ise kadınların önemli temizlik sorunlarından olan yataktaki lekeler ve yatakların temizliği konularını ele alacağız.

yataktaki-lekeler
Yataktaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Yataklarda Oluşan Lekeler

Uzun süreli kullanımlarda yatakların yüzeyine oluşan sarı lekeler giderek daha can sıkıcı bir hal alır. Terlemeden ve bulunduğu ortamdaki nemden kaynaklanan yataktaki lekeler çocuk yataklarında da görülür. İdrar kaçırma, kusma gibi sebeplerden çocukların yatakları daha çabuk kirlenir.

yataktaki-lekeler
Yataklarda Oluşan Lekeler

Yatak Lekelerini Çıkartma Yöntemleri Nelerdir?

Yatak lekeleri nasıl çıkar? sorusu için tek değil, birkaç cevap bulunur. Evde uygulayacağınız bu kolay yöntemlerle yataklarınızın daha temiz olmasını sağlayabilir, yatak temizliği sorununu çözmüş olursunuz.

yataktaki-lekeler
Yatak Lekelerini Çıkartma Yöntemleri

Çamaşır Suyu ile Yatak Temizliği

Yataktaki lekeler genellikle sarı renkte olur. Bu kısımların beyazlatılması için kullanılan en etkili yöntem çamaşır suyudur. Sulandırılmış çamaşır suyunu bir bez yardımıyla lekeli bölgeye uygulayabilir, daha sonra ıslak bezle durulayabilirsiniz.

Limon ve Karbonat ile Yatak Temizliği

Karbonat ile limon suyunu karıştırarak elde edilen karşım yatağın sarı lekelerinin olduğu kısma sürüp biraz bekletebilirsiniz. Yarım saat civarında bekledikten sonra karbonat artıklarını yatağın üzerinden temizlemeyi unutmayın.

Oksijenli Su ve Karbonat ile Yatak Temizliği

Yataktaki lekeler için bir diğer çözüm yolu oksijenli su ile karbonatı karıştırarak lekeli kısma uygulamaktır. Bu işlem için karbonatı ve oksijenli suyu lekenin üzerine direk dökebilirsiniz.

Limon Suyu ile Yatak Temizliği

Yatak temizliği konusunda limon suyunun etkisi de denenmiştir. Limonun içinde bulunan asitler lekelerin çıkmasına yardımcı olur. Limon suyunu sprey kutusuna koyabilir, lekenin üzerine direkt sıkarak bir süre ekletebilirsiniz.

Bulaşık Deterjanı ile Yatak Temizliği

Bulaşık deterjanını bir miktar su ile karıştırıp köpürttükten sonra bir sünger yardımıyla lekeli kısma sürebilirsiniz. Yataktaki lekeler için etkili yöntemlerden biri de bulaşık deterjanı kullanmaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ