Yazın Sinekleri Evden Uzaklaştırmak İçin Yöntemler

Yazın Sinekleri Evden Uzaklaştırmak İçin Yöntemler

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte dışarıdaki sıcak havadan kaçıp serin evlerimize giren sinekler can sıkıcı olabilmektedir. Eve giren sinekleri engellemek için deneyebileceğiniz etkili ve pratik çözümleri derledik.

Sinekler sıcak havayı çok fazla sevmeyen hayvanlardır. Bu yüzden bahar aylarının gelmesi ile birlikte açık buldukları hep kapı ve pencereden içeri girerler. Özellikle akşamları uyurken oldukça rahatsız edici olan sineklerin ısırmasının yanında bir de çıkardıkları seslerde sinir bozucudur. Sivrisineklerin evinize girmemesi için yazın yapmanız gereken etkili ve pratik yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yazın Sinekleri Evden Uzaklaştırmak İçin Yöntemler

  • Bir buz torbası içerisine sofra tuzu, misket limonun suyunu, bir kaç bozuk parayı ve suyu ekleyin. Daha sonra bu torbayı kapınızın üzerine asın. Bu yöntemde misket limonun kokusu ve suyun içerisinde yer alan bozuk paralardan dolayı sivrisinekler rahatsız oluyor. Bozuk paralar suyun içerisinde ışığı kırıyor ve sivrisineklerin göz yapısı da bunu rahatsız edici buluyor. Bu sayede evinize girmiyorlar ve sizde onlardan kurtulmuş oluyorsunuz.
  • Sineklerden kokudan rahatsız olan canlılardır. Özellikle fesleğen gibi bitkilerin kokuları onları ortamdan uzaklaştırmaya yetmektedir. Evinizde cam kenarlarında saksıda fesleğen besleyerek sivrisineklerden kurtulabilirsiniz.
  • Lavanta yağı da kokusu ile rahatsız etmektedir. Lavanta yağını bir sprey şişesi içerisine boşaltın ve üzerine bir miktar su ekleyin. Daha sonra bu karışımı kapı ve pencere kenarlarına sıkarak sinekleri evinizden kolayca uzaklaştırabilirsiniz.
  • Bir portakal kabuğuna karanfilleri saplayın. Daha sonra bu portakalı kapınızın üzerine veya pencerenize asın. Bu yöntem sizin için hem doğal ev kokusu olacak hem de sinekleri evinizden uzaklaştıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ