Canım Anne

Yeni Doğan Hastane İhtiyaç Listesi

Yeni Doğan Hastane İhtiyaç Listesi

Dokuz aylık serüvenin biteceği doğum gününe hazırlık yaparken yeni doğan hastane ihtiyaç listesinde olması gerekenleri yazımızdan bulabilirsiniz. 

Doğum sonrasında hastanede belli bir vakit kalmak gerekir. Hem anne hem de bebek sağlığı için bu konu önemlidir. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra hastanede kaldığınız süre boyunca bir takım ihtiyaçlar ortaya çıkar. Bu ihtiyaçlar sizin ve bebeğinizin ihtiyaçlarıdır. Genellikle yeni doğan hastane çantanızı iki hafta önceden hazırlamanız önerilir. Erken doğum veya herhangi bir aksilikte çantanızın hazır olması size kolaylık sağlayacaktır.

Yeni Doğan Hastane İhtiyaç Listesi

  • Bebek kıyafetleri ihtiyaç listesinin başındadır. Bebeğinizin ilk giyeceği kıyafetleri özenle hazırlayabilirsiniz. 3 veya 4 takım kıyafet hastanede kalınacak zaman için yeterli olacaktır.
  • Bebek battaniyesi, bebek bezleri, temizleme bezleri, önlüklerden de çantada bebeğinizi için yer ayırmayı unutmayın.
  • Emzirmenin kolay olması için göğüs kısmı önden açılabilen 2 veya 3 tane gecelik koyun. Sürekli süt lekesi olacağı için değiştirmeniz gerekecektir.
  • 4-5 adet rahat iç çamaşırı ekleyin. Yeni doğum sonrası akıntı artacak ve kanama yaşanabilecektir. Sürekli çamaşırınızı değiştirmeniz sağlığınız için önemlidir.
  • Yetişkinler için satılan sıhhi pedlerden mutlaka 4-5 adet çantanıza ekleyin. Tuvalete gidemediğiniz durumlarda gerekli olacaktır.
  • Terlik ve temiz iki çift çorap ekleyin. Hastanede yürümeniz gerektiğinde kendi temiz terliklerinizi kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Emzirme önlüğü, göğüs pedleri, meme uçlarının tahriş olmasını engellemek için krem, sabahlık, şarj aletiniz ve kişisel bakım ürünlerinizi de çantaya eklemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ