Yeni Doğum Yapmış Anneler İçin Tavsiyeler

Yeni Doğum Yapmış Anneler İçin Tavsiyeler

Anneliğin İlk Günleri

9 aylık zorlu bir süreç bitti ve anne oldunuz. Hayatınızda bebekle birlikte yeni bir dönem başlamış oldu, bu yenilik sadece sizin değil bütün ailenizin hayatını etkileyeceği için yeniliklere yani bebeğinizle birlikte yaşamaya, onun bakımına, ihtiyaçlarına hızlıca, kolayca alışmak için yeni doğum yapmış anneler için tavsiyeleri göz ardı etmemenizde fayda var.

anne-cocuk

Doğum sonrası süreci hızlıca atlatmak ve yeni hayatınıza adapte olabilmek için deneyimine güvendiğiniz tecrübeli annelerin yeni doğum yapmış anneler için tavsiyelerini rica edebilirsiniz.

yeni-dogum-yapan-anne-psikolojisi

Doğumun ardından depresyon yaşamanız doğaldır ve buna lohusa depresyonu denir, bu süreç genellikle kendiliğinden geçer ve uzun sürmemesi için siz de bazı şeyler yapabilirsiniz. Yalnız kalmamaya çalışın, arkadaşlarınızın, ailenizin bebeğe bakma tekliflerini geri çevirmeden önce iki kere düşünün, çünkü kendinize zaman ayırıp çabuk toparlanmanız bebeğiniz için de çok önemlidir.

yeni-dogum-yapan-anne-beslenme

Bebeğinizi doğumun ardından hemen emzirmeye başladıysanız rahminizdeki kasılmalar doğaldır ve korkmanızı gerektiren bir durum yoktur. Kasılmalara eşlik eden kanama da sizi endişelendirmesin. Bu da lohusa döneminin sonunda sona erecektir.

yeni-dogum-yapan-anne-ihtiyac

Doğumun ardından gelen gecelerde bebekler sık sık acıktıkları için uyanırlar ve haliyle anneler doğumla gelen yorgunluğu atlatamadan bir de geceleri uyuyamazlar. Bu yüzden gün içerisinde bebeğinizi uyutur uyutmaz siz de dinlenin.

yeni-dogum-yapan-anne

Bebekler ilk günlerde mideleri küçük olduğundan çok az süt içerler. Bu yüzden de endişelenmeye gerek yoktur. Bebeğin ilk kakası koyu yeşil ve yapışkan olur, buna mekonyum denir ve olağan bir durumdur. Bebeğinizi nasıl emzireceğiniz konusunda sorularınız varsa bunu çekinmeden sorabilir, deneyimli annelerden yardım alabilirsiniz.

Yeni doğum yapmış anneler için tavsiyelerden bir tanesi de doğru beslenmeyle alakalıdır. Iyi beslenmek hem size ihtiyacınız olan enerjiyi verecek, hem de sütünüzün kalitesini yükseltecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ