Yolculuğa Çıkmadan Önce Unutmamanız Gerekenler

Yolculuğa Çıkmadan Önce Unutmamanız Gerekenler

Tatile çıkma fikri her ne kadar harika görünse de ince detaylara takılan biz kadınlar için aslında bir nevi stres kaynağı da olabiliyor. Yola çıkmadan önce evdeki son düzenlemeleri yapmak, eşyaları toplamak, valizleri organize etmek, evde unutulmaması gerekenleri hatırlamak nedense hep biz kadınlara yapışıp kalan görevlerdir. Düşündük taşındık, tatile çıkmadan önce dikkat etmemiz gereken noktaları listeledik. Buyurun birlikte bir göz atalım hanımlar.

*Çamaşır Yıkama, Yatak Takımlarını Değiştirme

Tatilden döndüğünüzde genelde bir bavul dolusu kirli çamaşır ve kıyafetle dönersiniz. Seyahate çıkmadan önce evdeki yatak takımlarını değiştirmek, kirli çamaşırları yıkamak, dönüşünüzde işinizi biraz daha kolaylaştırabilir diye düşünüyoruz.

*Gazete – Dergi Abonelikleri

Herhangi bir gazete veya dergi aboneliğiniz varsa siz tatildeyken posta kutunuzda ya kapınızın önünde birikmemeleri için onları uyarmak doğru olacaktır. Hırsızlara davetiye çıkarmaya hiç gerek yok öyle değil mi?

*Resmi Belge Fotokopileri

Tatile gittiğinizde kimlik ve pasaportlarınızın kaybolma ya da çalınma ihtimaline karşı birkaç fotokopisini almak yerinde bir davranış olacaktır. Özellikle yurt dışı tatillerinde bu tarz sorunlar başınızı epey ağrıtabilir. Hatta kimliklerinizi taratıp kendinize e posta yollayarak onlara her yerden ulaşma imkanı yaratabilirsiniz.

*Buzdolabı Temizliği

Yolculuğunuz 3-4 günden fazla sürecekse, tatile çıkmadan önce buzdolabınızda yemek, sebze ve meyve bırakmamaya çalışın. Tüketemediklerinizi derin dondurucuya atarak dolabınızın içini rahatlatabilirsiniz.

*Çanta-Cüzdan Düzenlemesi

Tatile çıkmadan önce çanta ve cüzdanlarınızı elden geçirerek gittiğiniz yerde işinize yaramayacak indirim ya da banka kartlarını evde bırakabilirsiniz. Yanınıza sadece işinize yarayacak malzemeleri almanız yükünüzü de hafifletecektir.

*Yol Yemekleri

Yolculuk yaparken özellikle kendi aracınızla gidiyorsanız, yol boyunca tüketebileceğiniz pratik atıştırmalıklar ya da sandviçler hazırlayabilirsiniz. Mutfakta geçirmeniz gereken ekstra bir mesai anlamına gelse bile evde hazırlayacağınız pratik yemekler sizi bilmediğiniz yemekleri tüketmekten koruyacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ