Yoyo Diyeti Nedir? Yoyo Diyetinin Zararları Nelerdir?

Yoyo Diyeti Nedir? Yoyo Diyetinin Zararları Nelerdir?

Diyet sonrası verilen kiloları koruma amaçlı yapılan ve son zamanlarda oldukça popüler olan yoyo diyeti hakkında merak edilenler ve daha fazlasını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Yoyo Diyeti Nedir?

Yoyo etkisi son zamanlarda tüm dünyada popüler olan bir diyet türüdür.  Bu diyet türü sayesinde kilo verdikten sonra tekrar kilo almamak için kilo kontrolü yapmak amaçlanır.Her ne kadar birçok yerde sağlıklı ve zararsız gibi görünen bir diyet uygulaması olsa da uzmanlar bu diyetten uzak durmanızı tavsiye ediyor. Yoyo diyetler size kilo kontrolü sağlamak yerine sağlığınızı bozacak şekilde etki edebiliyor. Bu nedenler uzman diyetisyenler yoyo diyeti yapmak yerine kilo verdikten sonra tekrar almamak için beslenmenize dikkat etmenizi öneriyor.

Yoyo Diyetinin Zararları Nelerdir?

  • İştahınızı arttırır ve daha fazla kilo almanızı sağlar. Bu yüzden kilo kontrolü yapmak yerine sağlıksız kilo almanıza neden olmaktadır.
  • Yoyo diyeti yapılan kişilerde yapılan araştırmalar göstermiştir ki bu kişilerde vücudun yağ oranı oldukça yüksek çıkmıştır. Yani yoyo diyeti yağ oluşumunu arttırmaktadır.
  • Yoyo diyeti kas kaybına neden olmaktadır. Genellikle kilo verdikten sonra yağ alımı daha kolaylaşır. Bu nedenler kas kaybı yaşanmasına ve yağ kütlesinin artmasına neden olur.
  • Karın bölgesinde yağlanmaya neden olur. Bu yüzden diyabet sorununu ortaya çıkarır.
  • Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini artırır.
  • Son olarak yoyo diyeti kan basıncının yükselmesine neden olabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ