Yumurtanın Organik Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yumurtanın Organik Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Piyasada organik olarak satılan fakat diğer market yumurtalarından bir farkı olmayan yumurtaların organik olup olmadığını anlama yöntemlerini derledik.

Yumurtanın satılan birden fazla çeşidi vardır. Proteini yüksek, organik, doğal, gezen tavuk yumurtası vb. türevleri satılmaktadır. Bazılarında katkı maddesi yer alırken sadece bazıları organik ve serbest gezen tavuk yumurtası ürünleri olabiliyor. Vatandaşların organiğe olan zaafını kullanıp çoğu üretici organik adı altında organik olmayan yumurtalar satmaktadır. Burada iş ise alıcıya düşmektedir. Yumurtanın organik olduğu nasıl anlaşılır, hangi yöntemleri kullanmalıyız aşağıdan tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Yumurtanın Organik Olduğu Nasıl Anlaşılır?

  • Yumurtayı içerisi su dolu büyük bir su bardağı içerisine koyun. Daha sonra ise gözlemleyin. Eğer yumurta üste çıkmayıp dipte kalıyor ise yumurtanız tazedir ve organiktir.
  • Organik yumurtayı kırdığınızda iç kısımdaki sarı kısma bakın. Normal yumurtalara göre daha sarı olması gerekmektedir.
  • Yumurtanın dış kabuğunun rengi organik olup olmadığını belirtmez. Buna bakarak organik olduğunu anlayamazsınız.
  • Organik yumurtanın sarı kısmı diğer yumurtalara göre daha küçük olmaktadır.
  • Organik yumurtaların kutularında genellikle sertifikaları ve üretim numaraları yer almaktadır. Yumurta alırken buna dikkat etmelisiniz.
  • Organik yumurtaların hepsi aynı boyda değildir. Birbirinden farklı boyutta olurlar. Çünkü her tavuğun yumurta boyu farklıdır.
  • Son olarak organik yumurtaların üstünde kodları baskılıdır. Bu konuya da dikkat etmeniz gereklidir.

Sitemizde yer alan diğer faydalı bilgiler konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız faydalı bilgiler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ