Yuvarlak Dantel Şömentabl Yapımı

Yuvarlak Dantel Şömentabl Yapımı

Uzun zamandır ev tekstili ve dekorasyonu mağazalarını dolaştığımızda hemen hemen her çeşit dantel ki bunların çoğu makine örgüsüdür, ısrarla aranmasına rağmen bulunamayan bir aksesuarın eksikliğini fark ettiniz mi? Neden mi bahsediyoruz, tabii ki yuvarlak şömentabl dantel örtüler. Şimdiye kadar belki yüzlerce dikdörtgen şömentabla rastlamanıza rağmen yuvarlak dantel şömentabl örnekleri görmeniz neredeyse imkansız. Sanki herkesin evindeki masası kare ya da dikdörtgen olmak zorundaymış gibi tüm ağırlık bu masalara uygun formlara yani uzun dikdörtgen şömentabllara verilmiş. Yuvarlak masalar için yapılmış dantel örtülerin neredeyse yok denecek kadar az oluşu can sıkıcı doğrusu. Ayrıca bazı hanımlar kontrast kullanmayı sever, yani kare masada yuvarlak şömentabl çok daha modern bir şıklık yaratabilir.

yuvarlak-dantel-somentabl-yapimi-5

Buradan yola çıkarak şömentabl örnekleri araştırmaya başladık ve fark ettik ki konfeksiyon ürünlerinde yuvarlak forma pek rağbet edilmemiş. Bu durumu kendi lehimize çevirip el becerimizi kullanma vakti geldi diye düşünüyoruz. Fiskos masalarınıza da rahatlıkla serebileceğiniz yuvarlak, dantel şömentabl örnekleri aslında sizin tığ işi bilginizle, becerinizle kolayca üstesinden gelebileceğiniz, yaratıcılığınızı kullanacağınız bir vakit değerlendirmesi olacak.

yuvarlak-dantel-somentabl-yapimi-4

Daha önceden bildiğiniz ve belki evinizin bir köşesinde kullandığınız yuvarlak dantel örtülerin kenarlarını genişleterek şömentabl haline getirebileceğiniz gibi, evinizde farklı bir dokunuş, ambiyans yaratmak için yeni bir örnek bularak yuvarlak şömentablınızı kendiniz örebilirsiniz.

yuvarlak-dantel-somentabl-yapimi-3

Ebatlarını istediğiniz büyüklükte ayarlamak için tığ işiyle dantel örgüsü bilgilerinizi gözden geçirip bu güzel hobiye başlamak için hazır olduğunuzu görür gibiyiz. Dantel örmek bir sanat olduğu kadar terapidir de. Hem ruhunuza terapi yapacaksınız hem de belki çok kısa bir sürede oldukça şık ve sadece sizin evinizde olan dantel bir şömentabla sahip olacaksınız.

yuvarlak-dantel-somentabl-yapimi-2

Yemek tarifleri bölümümüzü de ziyaret ederek mufağınızda harikalar yaratabilir ve beğendiğiniz içeriklerimizin sayfalarını sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

yuvarlak-dantel-somentabl-yapimi-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ