Zayıflamak İstiyorsanız Mutfağınızın Dizaynını Değiştirin

Zayıflamak İstiyorsanız Mutfağınızın Dizaynını Değiştirin

Zayıflamak ve kilo sorunları Türk kadınının başlıca sorunlarından. Uzmanlar zayıflamak isteyenlere önerilerde bulunurken görsellikten uzak durmalarını da salı veriyorlar. Alışılagelmiş sofralarımızın içeriği bellidir genelde. Çeşit çeşit yemekler olmazsa olmaz. Masanın ortası boş kalırsa hiç olmaz. Çeşit çeşit ekmekler, yemeklerden sonra mutlaka tatlılar… İşte bütün bunlar görselliğe hitap ediyor ve uzmanlar bize kilo verebilmek için öncelikle görsellikten uzak durmamızı tavsiye ediyorlar. Ayrıca canımızın istediği yiyeceklerin önce bizi görüntülerinin etkilediğini, o yüzden canımızın istediğini de bildiriyorlar.

O besinlerin görselliğine aldanmamak diyetlerimizde ve kilo veriminde çok daha faydalı oluyor. Ana öğünlerde yediklerimizin haricinde bir de ara öğünlerimiz var ki; esas görselliğe önem verdiğimiz yiyecekler burada ortaya çıkıyor. Besinlerin görüntüsüne aldanmak bir yana, bir de tabakları süslüyoruz onlarla. Bunlar uzmanlara göre lüzumsuz şeyler. Yemek yemeği görsellikle bağdaştırmaktan vazgeçtiğimiz noktada diyetlerimizin çok daha başarılı olacağını söylüyorlar.

Ayrıca uzmanlar mutfağınızdaki yiyecekleri açıkta gözünüzün önünde bulundurmamanız konusunda da uyarıyor. Onların sürekli sizin gözünüzün önünde durması sizin de sürekli onları yeme ve açlık hissine kapılmanıza neden oluyormuş.

Kolay ulaşamayacağınız veya görmediğiniz gıdaların da mantık olarak yemek yeme hissinizi tetikleme ihtimali yok. Bu nedenle mutfak masamızın üzerindeki her şeyi ortadan kaldırma zamanı. Ayrıca mutfağa da gereksiz yere gitmemeye çalışmalısınız. Mutfağa her gidişiniz aklınıza yemeği getirecektir.
Ve tabi gerekmedikçe de boş yere buzdolabını açmamalısınız. Buzdolabınızın içinde elbette ki; sizi cezp edecek bir şeyler vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ