3 Saat Diyeti Nedir?

Çağın hastalığı fazla kilolar olunca, bu kadar çok çeşitli diyet reçetelerinin de karşımıza çıkmasını normal karşılamak gerekiyor. Üç saat diyeti de bu konuda epey takip edilen diyet formüllerinden biridir. Bu diyet formülüne göre aç kalmak ya da en sevdiğiniz gıdaları hayatınızdan çıkarmak kilo vermenizi veya verdiğiniz kiloları hayatınızın sonuna kadar geri almamayı garantilemiyor. Bu yüzden de başarılı bir diyetin sırrı, hangi gıdaları yediğinizden çok ne zaman yediğiniz konusunda saklanmış oluyor.

3-saat-diyeti-nedir-5

Beslenme uzmanları üç saat kuralını doğruluğunu ve geçerliliğini kanıtlayan birçok araştırmaya imza atmıştır. Uzmanlara göre iki öğün arasına üç saatten fazla süre girdiğinde vücudun açlık savunma mekanizması devreye giriyor. Vücut açlık yaşadığını var sayarak, metabolizmanın devamlılığını korumak için kalori bakımından zengin gıdalardaki yağ hücrelerini depolamaya başlıyor ve enerji üretmek için kas dokularını kullanmaya başlıyor.

3-saat-diyeti-nedir-4

Altı öğünden oluşan üç saat diyeti; öğün aralarında bırakılan üç saat ile açlık savunma mekanizmasının aktif hale geçmesini önlüyor. Öğün aralarını üç saatten fazla tutan sporcularda bile aldıkları kalori miktarı az olmasına karşılık yağ hücrelerinin fazla olduğunu söyleyen uzmanlar, günde altı öğün beslenen kişilerde yağ dokusu yerine kas dokularının daha fazla olduğunu belirtmektedirler.

3-saat-diyeti-nedir-2

Üç saat diyetini uygularken spor yapmanız şart olmamakla beraber, yapacağınız egzersizler kilo vermenizi hızlandıracaktır. 20 dakikalık bir yürüyüşün bile size 150-200 kalori kaybettireceğini aklınızdan çıkarmayın. Sabahları mümkün olduğunca kalktıktan bir saat sonra kahvaltı yapmanız metabolizmanızın çalışması için iyi bir başlangıç olacaktır. Uyuduğunuz süre içinde vücuda herhangi bir yiyecek girmediği için metabolizma da yavaşlamaktadır. Bu yüzden metabolizmanızı hızlandırmak sabah kahvaltınızı uyandıktan sonra en geç bir saat içinde yapmanızla sağlanmış olacaktır. Üç saat diyeti sayesinde metabolizmanız hızlı çalışacağından kendinizi daha enerjik hissedeceğinizi de belirtelim.

3-saat-diyeti-nedir-1

Bebeklerimiz bizim hayatımızdır, onların doğru beslendiğinden emin olmak isteyen herkes gibi biz de bu konuda çalışmalar yapıp sizler için bebek yemekleri başlığı ile ayrı bir kategori oluşturduk. Bu linkle ulaşabileceğiniz kategorimizi hemen incelemenizi öneriyoruz.

3-saat-diyeti-nedir-3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ