Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde Cinsiyet Tahmini!

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Bebeklerde Cinsiyet Tahmini!

Bugünkü konumuz bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır? Anne babalar tarafından doğacak olan çocuklarının cinsiyeti merak edilir. Doktorlar bebeğin cinsiyetinin erkek mi, kız mı olduğunu ancak hamileliğin belirli bir dönemine kadar göremezler. Bu süreçte bebeğin hangi cinsiyette doğacağı ister ilk çocuk olsun, ister ikinci veya üçüncü çocuklar olsun merak edilir.

Bu konuda bazı batıl inançlarla doğacak bebeğin cinsiyeti anlaşılmaya çalışılır. Ancak bu yöntemlerin bilimsel hiçbir gerçeklik payı yoktur. Tamamen halk arasında denenerek ortaya atılmış bebek cinsiyeti anlama yöntemleridir. Bu yöntemler bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır? Sorusuna da cevap olarak konuşulur.

bebeklerin-cinsiyeti-nasil-anlasilir
Bebeklerin Cinsiyeti

Bebeklerin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Sitemizde ayrıca Bebeğin Cinsiyeti Anlamak için 16 Yöntem konulu yazımız da yer alır. Ayrıca anne – bebek ile ilgili yüzlerce içeriğimiz anne adayları ve anneler tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır? Bebeğin cinsiyetinin ne olacağı doktorlar tarafından hamileliğin 12. haftasından önce net olarak anlaşılamaz. 12 haftalık olan bir kadına yapılacak vajinal ultrason muayene ile cinsiyet anlaşılır. 16 haftalık hamileliklerde de bebeğin cinsiyeti rahatlıkla görülebilir.

bebeklerin-cinsiyeti-nasil-anlasilir-2
Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

İkinci Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

İkinci bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır sorusu da ikinci çocuğunu doğuracak annelerin merak konusudur. Hamile annenin karnının şekline göre cinsiyet tahmini yapılması çok eski çağlara dayanır. Halk arasında karın sivri ise bebeğin erkek, yuvarlak ise kız olacağına inanılır. Ancak unutulmaması gereken bunların bilimsel olmadığı ve bebeğin cinsiyetinin ne olacağının yüzde 50 ihtimalle doğru tahmine dileceğidir.  

İkinci bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır sorusu son dönemlerde bazı uzmanlar tarafından da cevaplanmıştır. İlk çocuğun ensesindeki saçlar aşağıya doğru ise ikinci çocuğun kız olacağı, yukarı doğru ise erkek olacağı söylenmiştir.

bebeklerin-cinsiyeti-nasil-anlasilir-2
İkinci Bebek Cinsiyet Tahmini
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ