Bebekler Örgü Yeleklerle Daha Mutlular

Bebekler Örgü Yeleklerle Daha Mutlular

Kışın bebeklerin vazgeçilmez giyimi yeleklerdir. Örgü Bebek Yelekleri güzel cıvıl cıvıl bebek yelekleriyle sımsıcak olacak.

Fırfırlı bebek yelek modeli  nasıl örülür tarif ederek birlikte yapalım. Örgü Bebek Yeleğimiz örmeye yetmiş ilmek atarak başlıyoruz.

Birinci sırada 10  haroşe 50 düz  10 haroşe şeklinde 35 haroşe sırası oluncaya kadar düz örmeye devam edelim. Kol altından her iki taraftan da 3 ilmek eksilterek ve 19 haroşe sırası daha örüyoruz. Sonra bütün ilmekleri 3 haroşe sırası örüp sonra ki sırada 4 ilmek daha kapatıyoruz.

21 ilmeğimiz kaldı bu 21 ilmeğin 7  ilmeğini haroşe, 7  ilmeğini düz, 7 ilmeğini haroşe şeklinde kol altına kadar örelim. Bu arada önü örmeye başlamış olduk. Diğer omuz şişimiz de beklemekte. Omuz aşağıya doğru kol boyunu tamamladığımız da yani 18 haroşe sırası ördüğümüz de kol altından 3 ilmek arttıralım. Orada ki 7 haroşe 10 oldu. Diğer taraf ön kısım 7 haroşe olarak devam edelim. Birinci sırada  7 haroşe yi ördükten sonra 3 düz 1 dola 1 düz 1 dola 3 düz 10 haroşe yapın. İkinci sırada 7 haroşe 3 düz bir dola 3 düz 1 dola 3 düz 10 haroşe yapınız. Üçüncü sırada 7 haroşe 3 düz 1 dola 5 düz 1 dola 3 düz 10 haroşe olacak. Dördüncü sırada 7 haroşe 3 düz 1 dola 7 düz bir dola 3 düz 10 haroşe yapın. Sonra 8 kez tekrarlayın.8 örnek bittirdiğiniz de şişimizde 88 ilmek olmalı, ilmeklerin hepsini ipe alıp diğer öne geçelim.2.önü de diğeri gibi örüp ikinci örnekten sadece bir sıra yaptıktan sonra bütün ilmekleri haroşe olarak 3 haroşe sırası öreceğiz. Bu sırada beş tane ilik yapıyoruz ve 5 haroşe sırası olunca fırfırlının örneğine geçelim. Fırfırlı da 2 ters 1 düz 1 dola 4 ders 1 düz 1 dola 4 ters şeklinde sırayı tamamlayalım. Arka sırada ilmekleri geldiği gibi örmeye devam ediyoruz. İkinci sırada 2 ters 2 düz 1 dola 4 ters 2  düz 1 dola 4 ters olacak. Sonra arada ki düzler 6 tane oluncaya kadar devam edelim. Bir sırada ilmekleri geldiği gibi örüp gevşek bir şekilde kapatalım. Tüm ilmekleri şişimize 10 ilmek atıp haroşe örelim ve ilmekleri kapatmadan ilmekler aşağıya gelecek şekilde sağ tarafa dikelim ve aşağı doğru fırfıra geçelim.

İlk başta ördüğümüz önün ilmeklerini şişe alalım; arka ile ve yan tarafa diktiğimiz ön parçayla hepsini şişimize alalım. Kenar bantla haroşe olacak şekilde ön ve arkaya fırfırlı örneği uygulayıp bitirelim. İsteğe bağlı olarak kenarlarını tığlamak istiyorsanız tığlayıp büyük ördüğümüz önü diğer ördüğümüz  önün altına dikelim. Böylelikle yeleğimiz bitti.

 

        Örgü Bebek Yelekleri her kış en çok tercih edilen yelektir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ