Çocuklarda Soğuk Terleme Nedenleri! Bebeklerde Soğuk Terleme!

Terleme vücut tarafından ortaya çıkan ve normal olarak bilinen durumlardan biridir. Bu durum vücudun normal ısı dengesinin korunmasını sağlar. Diğer yandan vücut sıcaklığının artması halinde bu artış terleme sayesinde kontrol altında tutulur. Ayrıca sağlığa zararlı olan bakteriler ve toksinler de terleme yoluyla vücuttan dışarı atılır. Soğuk terleme olarak tabir edilen durumla ise çok karşılaşılmaz. Bebeklerde soğuk terleme çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Uzmanlar bebeklerde ve çocuklarda soğuk terleme nedenleri belirlendikten sonra tedavi yöntemine karar vererek bu durumun ortadan kalkmasını sağlıyorlar.

bebeklerde-soguk-terleme
Bebeklerde Soğuk Terleme

Bebeklerde Soğuk Terleme Nedenleri Nelerdir?

Sitemizde çocuk ve bebek sağlığı ile ilgili birçok içerik bulunmaktadır. Çocuklarda Soğuk Algınlığı Belirtileri! Bebeklerde Soğuk Algınlığı! Başlıklı yazımız da bunlardan biridir. Bugünkü konumuz ise çocuklarda soğuk terleme ve bebeklerde soğuk terleme olarak belirlendi. Çocuklarda ve bebeklerde soğuk terleme nedenleri arasında aşağıdaki şıklar uzmanlar tarafından sıralanıyor.

  • Geniz etinin büyük olması
  • D Vitamini eksikliği
  • Soğuk algınlığı rahatsızlığı
  • Raşitizm hastalığı
  • Kansızlık
  • Kalp yetmezliği
  • Fazla efor sarf etmesi
  • Enfeksiyonel hastalıklar
  • Kan basıncının düşük olması

Bebeğinizde soğuk terleme gibi bir belirti fark etmeniz halinde bir çocuk doktoruna başvurmanızda fayda vardır. Doktor tarafından yapılacak muayene ve koyulacak tanı neticesinde uygun tedaviye başlanır. D Vitamini eksikliği halinde bu eksikliğin ortadan kaldırılması yoluna gidilirken, diğer nedenler için de uygun tedavi yöntemi uygulanır.

bebeklerde-soguk-terleme
Çocuklarda Soğuk Terleme

Çocuklarda ve Bebeklerde Soğuk Terleme

Çocuklarda ve bebeklerde soğuk terlemenin bir diğer nedeni de kansızlık olabiliyor. Ancak doktorlar kansızlık kaynaklı soğuk terlemenin tüm vücutta olacağını belirtiyorlar. Geniz etinden kaynaklanan soğuk terleme genellikle sadece bebeğin boyun kısmında görülüyor. Terleme ailevi nedenlerden dolayı da ortaya çıkan bir durumdur. Ancak bunun soğuk terleme şeklinde ve sık sık olması hallinde mutlaka bir uzmana görünmekte fayda vardır. Yüksek ateşten kaynaklanan bebeklerde soğuk terleme halinde derhal tedaviye başlanması gerekir.

bebeklerde-soguk-terleme
Soğuk Terleme Nedenleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ