Benekli patik modeli yapılışı

Benekli patik modeli yapılışı

Benekli patik modeli yapılışı çeyizlik ve günlük patik modelleri olarak tercih edilebilinir. Yapılışı kolay ve şık olması hanımlarımızın dikkatini çekecek bir patik örneği olacaktır.

Benekli patik modelini benek kısımlarını farklı renklerde yapabilir. Veya farklı ip tercihleri ile kıyafetlerinize uyumlu olarak kullana bilirsiniz. Şiş patik modellerini sevenler için oldukça kolay ve görselliği ile ayağımızda oldukça güzel görünüm sağlayacaktır.

Çeyizlik patik modeli olarak tercih edebilirsiniz. Kızlarımızın çeyizlerinde olmazsa olmazlardan patik modelleri olmaktadır. Farklı birbirinden güzel patik örneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Veya yazımızın içindeki linklere tıklayarak ulaşmanız mümkündür. En güzel patik modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Benekli patik modeli yapılışı

Benekli patik modeli detayları ve yapımı

Benekli patik modeli 38-39 numara ayaklar için uygundur.

Gerekli malzemeler

2 Yumak ören bayan patik ipi kullanılmıştır.

3 Numaralı şiş iki şiş veya misinalı şiş fark etmez.

Yapılışı 25 ilmek atarak haroşa örgü örüyoruz 2. Sıra da benekleri yapıyoruz 2 turuncu 2 beyaz şeklinde sonda 5 ilmek kalınca 3 ilmek haroşa ipi diğer tarafa getirerek 2 ilmeği örmeden şişimize geçiriyoruz.

Diğer tarafta hepsini örerek geliyoruz turuncular turuncu beyazlar beyaz iple 1 sıra hepsini turuncu modeli 2 sırada bir uyguluyoruz.

Benekler 12 tane olana kadar devam ediyoruz. Burun kısmı her sırada 2 ilmek önde bırakarak geri geliyoruz bir sıra beyaz bir sıra turuncu şeklinde son 6 ilmek kalıncaya kadar bütün ilmekler turuncu iple örüyoruz. İlk sıra 6 ilmek daha sonra iki iki artırıyoruz bütün ilmekler bitinceye kadar bir dilim bitiyor.

2 Dilim daha aynı tekrarla yapıyoruz sol tarafı için de yine 12 benek oluncaya kadar yapıyoruz toplam sayı 25 diş haroşa olacak yanlar. Taban için tam ortadan 9 ilmek çıkartıp yanlardan ilmek toplayarak topuk kısmına kadar örüyoruz son 5 ilmek kalınca yanlardan çift alarak ilmeklerimzi kesiyoruz tığ yardımı ile 2 zincir atarak tamamlıyoruz. Kolay gelsin.

Patik yapımı, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz bizlerde çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için destekleriniz önemlidir.

Benekli patik modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Orgu hayatım_kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ