Boğaz Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

Son günlerde havların soğuması ile birlikte artan boğaz enfeksiyonu hastalığı nasıl geçer, nasıl tedavi edilir içeriğimizden bulabilirsiniz.

Boğaz enfeksiyonu çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Soğuk havalar, ateşli hastalıklar, bademcik sorunları, kulak- burun hastalıkları nedeniyle boğaz enfeksiyon hastalığı ortaya çıkabilir. En fazla soğuk havalarda sıkça yaşanan boğaz enfeksiyonunun uzun sürmemesi için ilaç kullanmalı ve evde doğal yöntemlerden destek almalısınız. Üst solunum yolu enfeksiyonlarına kısaca boğaz enfeksiyonları denilmektedir. Boğaz enfeksiyonu nasıl geçer diye merak ediyorsanız aşağıda yer alan önerilere göz atabilirsiniz.

Boğaz Enfeksiyonu Nasıl Geçer?

  • Boğazınızı temizlemek için sık sık gargara yapmanız gerekir. Bunun için bir bardak ılık suya bir çay kaşığı tuz koyup eritin. Daha sonra bu su ile gargara yapın.
  • Aynı şekilde bir bardak ılık su içerisine bal, limon ve sirke ekleyip karıştırın. Daha sonra bunu günde bir bardak olarak tüketin. Bu karışım sayesinde boğaz ağrınız hafifler yemek yerken acı hissi yaşamazsınız.
  • Çok fazla soğuk veya sıcak içeceklerden kaçının. Genellikle ılık sıcaklıkta içecekleri tercih edin.
  • Nane, zencefil ve limonu kaynatıp suyunu gün içerisinde tüketebilirsiniz. Bu karışım hem size güç verecek hem de enfeksiyonun tedavisinde faydalı olacaktır.
  • Ilık su içerisine bir parça şap atın. Daha sonra bu suyu yutmadan dikkatli bir şekilde gün içerisinde 2 defa gargara yapın. Bu sayede boğazınız temizlenecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=vCtITyFTYig

https://www.youtube.com/watch?v=OciGRNeRTyo

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ