Bollaşan Kazaklar Nasıl Düzelir?

Bollaşan Kazaklar Nasıl Düzelir?

Özellikle kış aylarında kurtarıcı kıyafetlerden olan kazaklar bazı olumsuz hallerde bollaşır. Bu sadece kazaklar için de geçerli değildir. Atkılar, kaşkol ve hırka gibi yün kışlık kıyafetler soğuk günlerin vazgeçilmezidir. Uzun süre kullanmak üzere ördüğümüz veya satın aldığımız yün kıyafetler bazen yanlış yıkamadan dolayı deforme olur. Halk arasında sünmüş kazaklar olarak da tabir edilen bu bozulma hali için çözümler aranır. Bollaşan kazaklar nasıl düzelir? Diye merak eden canimanne.com takipçileri için hazırladığımız bu yazımızın devamından tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Kışlık Kıyafetler Nasıl Saklanmalı? Konulu yazımız da ilginizi çekebilir.

bollasan-kazaklar-1
Bollaşan Kazaklar Nasıl Düzelir?

Sünmüş Kazaklar Nasıl Düzelir?

Kıyafetlerin ömrünün uzaması ve daha uzun süreli kullanılmak istenmesi kazak, hırka ve atkı gibi giysiler için de geçerlidir. Bu giysiler özel bakım gerektirir. Bollaşan kazaklar konusu kadınların ilgisini çekmekte ve nasıl düzeleceği konusu araştırılmaktadır. Bu konu Sünmüş kazaklar nasıl düzelir? Olarak da merak edilir. Aslında önemli olan bu giysilerin doğru kullanılarak ve doğru yıkama yöntemleri uygulanarak saklanmasıdır. Yıkama ve bakımın doğru yapılması yün giysilerin ömrünü uzatır. Bu yöntemlere uyulmayan ve deforme olan bollaşan kazaklar ancak daraltılabilir. Bu daraltma işlemi işini bilen biri tarafından yapılmalıdır. El örgüsü bollaşan kazaklar için uygulanacak yol ise sökülerek yeniden örülmesi olabilir.

bollasan-kazaklar-2
Sünmüş Kazaklar Nasıl Düzelir?

Kazakların Bollaşması Nasıl Önlenir?

Kazakların bollaşması önlenmesi için bazı yollar vardır. Giysi dolaplarınızın bollaşan kazaklar ile dolmaması için siz de bu yollara dikkat ediniz. Sünmüş kazaklar engellenmek için püf noktaları aşağıdadır.

  • Yün kıyafetlerin bakımı ve temizliği önemlidir. Bu kıyafetlerde leke olması halinde sadece lekeli bölümün temizlenmesi en uygunudur.
  • Makinede yıkanacak olması durumunda bollaşan kazaklar olmaması için uygun programın seçilmesi önemlidir.
  • Aslında yün kıyafetlerin elde yıkanması hassas olması açısından önemlidir. Yıkanırken kazakların tersine çevrilmesi gerekir. Tersten yıkanan yün kıyafetler daha az zarar görür.
  • Yün kıyafetlerin yıkandıktan sonra ipe asılması bollaşmalarına yol açar. Bunların düz bir zeminde bir bezin üzerine serilerek kurutulması gerekir.
  • Yün kıyafetlerin doğru ütülenmesi önem taşır. Ütünün ısı ve buhar düzeyi doğru ayarlanmalıdır.
bollasan-kazaklar
Bollaşan Kazaklar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ