Bonibon deneyi nasıl yapılır

Bonibon deneyi nasıl yapılır

Bonibon deneyi nasıl yapılır ilk defa duyanlar için farklı ve güzel etkinlik olacağını düşünüyoruz. Okul öncesi birlikte yapabileceğiniz keyifli bir deney olacaktır. Anneler ve çocuklar için birlikte yapılabilecek bir çok etkinlik bulunmaktadır. Bugün ise farklı bir çalışma için ne dersiniz ? bonibon deneyi keyif alacağınız bir gün için oldukça renkli bir çalışma sizleri beklemektedir.

Bonibon deneyi çocukların en eğlenceli olmasını sağlayan güzel etkinliktir. Bonibonu yedirmeyen annelerimiz de bulunmaktadır. Deney olarak renkleri görmeleri amaçlı tercih edilebilir.

Yaz boyunca içeride sıkılan çocuklarınız içinde farklı çözümler arayan anneler içinde bonibon deneyi keyif alacakları bir oyun olacaktır.

Bonibon şekerlerinin renk renk olması renklerin deneyi öğrenmiş olacaklardır. Bir çok rengi bir arada görüp renklerin dünyasını keşfedeceklerdir.

Bonibon deneyi nasıl yapılır

Bonibon deneyi için neler gereklidir ?

Bonibon

Düz tabak

Sıcak su ( büyüklerin gözetiminde kullanılması doğru olandır.)

Düz tabak içerisine bonibonları dizelim istediğiniz renk sıralaması veya aynı renkleri yan yana getire bilirsiniz. Detaylı dizim veya karışık olarak dizile bilir. Sonrasında tabağın ortasına sıcak su döküm sonucu bekliyoruz.

Sıcak suyun verdiği sıcaklıkla renkler akmaya başlıyor ve farklı renkler karışımı ortaya çıkıyor. Çocuklar içinde güzel bir renk görünümüne eğlenceli olarak öğrenecekleri gün diliyoruz. En keyifli günler sizlerin olsun.

Okul öncesi etkinlik ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Bonibon deneyi nasıl yapılır video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ