Bozuk Kıyma Nasıl Anlaşılır?

Bozuk kıyma nasıl anlaşılır, katkı maddeli olan ve boya yapılan et nasıl anlaşılır içeriğimizden tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Son zamanlarda çoğu kişi evinde bu yöntemi deneyerek kullandıkları kıyma etin katkı maddeli ve bozuk olup olmadığımı yani kısaca sağlıklı olduğunu anlayabiliyorlar. Ülkemizde son yıllara yapılan ithal et politikası ve bu etlerin ucuz satılması vatandaşların aklına sorular yaratabiliyor. Geçtiğimiz aylarda etlerdeki şarbon riskinin ortaya çıkması ile bu etlere karşı olan şüphe daha da artmaktadır. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir videoda yapılan testte satılan kıyma etlerin içerisindeki tehlike herkesi korkutmuştu. Sizde aşağıda anlatacağımız yöntemi deneyerek elinizde bulunan sürekli aldığınız kıymaların sağlıklı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bozuk Kıyma Nasıl Anlaşılır?

  • Bir bardak içerisine bir miktar kıymayı koyun.
  • Daha sonra ise üzerine ılık su ekleyip biraz bekleyin.
  • Bir kaşık yardımı ile suyu karıştırın.
  • Eğer suyun rengi pembe yani boya renginde oluyorsa etin içerisinde renk verici katkı maddeler vardır.
  • Çoğu merdiven altı firmalar tavuk veya ucuz etleri kıyma şekline getirip boya ile boyadıktan sonra kıyma et gibi piyasaya sürüp insanların sağlığı ile oynayabiliyor.
  • Eğer et elinizde yapışkan hissi bırakıyorsa, kokuyorsa, rengi mora çalıyor ise bozuk olma ihtimali de oldukça fazladır.
  • Et alırken mutlaka güvenilir ve onaylı markaları tercih etmenizi öneririz. Aksi takdirde sağlığınızda ciddi bozulmalar meydana gelecektir.

Sitemizde yer alan diğer sağlık konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de konu ile ilgili düşünceleriniz var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ