Çiçekli Yastık Modelleri

    Ev dekorasyonuna, özellikle de yatak odalarımıza renk katan aksesuarlardan biri de yastıklarıdır. Hazır alınan yastıklar olduğu gibi evde kendinizin de yapabileceği el işi yastık modelleri de mevcuttur. Çeşit çeşit yastıklar dikerek evinizi renklendirebilirsiniz. El emeği ile yapılmış parçalar her zaman daha kıymetli ve değerli olmuştur. Emek verilerek yapılan her şey hiç şüphesiz ki daha kıymetlidir.

Birbirinden şık ve farklı yastık modelleri mevcuttur. Yatak odalarınızda kullanmak için yapabileceğiniz gibi salonlarınızda dekoratif olarak kullanabileceğiniz modeller de vardır. Değişik modellerde, motiflerde el emeği ile yapılmış yastıklar vardır. Aynı zamanda kumaşlar ile yapılan modeller olduğu gibi el işi ile yapılmış şık yastık modelleri mevcuttur. Yumuşak dokulu kumaşlar kullanarak motifler ve desenler ekleyerek çok şık yatak odası yastıkları tasarlayabilirsiniz. Aynı zamanda kalp, fiyonk, bulut gibi formlar vererek daha şık ve gösterişli yastıklar da elde edebilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize bağlıdır. Yapacağınız yastığı istediğiniz gibi tasarlayıp, dikebilir veya örebilirsiniz.

Salonlarınız içinde dekoratif yastıklar dikebilir veya örebilirsiniz. El işinde iyiyseniz, el beceriniz var ise rahatlıkla yapabilirsiniz. Dantel kılıflar örerek renkli kumaşların üzerinde geçirip çok şık yastıklar elde edebilirsiniz. Özellikle de saten veya ipek kumaşlar ile yastığınıza kılıf yapıp daha sonra üzerine dantelden bir kılıf örüp geçirebilirsiniz. Seçtiğiniz kumaşın rengi odanız ile uyumlu olursa daha iyi olacaktır.

Dantelden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda örgüden de yastıklar yapabilirsiniz. Özellikle de çiçekli yastık modelleri çok fazla ilgi ve rağbet görmektedir. Düz şekilde tığ ile ördüğünüz yastığınızın üzerini daha sonra çiçek, yaprak, gül gibi motifler ile süsleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ