Cildinize Zarar Veren 6 Kötü Alışkanlık

Yanlış beslenme sonucunda kilo aldığımız gibi, uyguladığımız yanlış cilt bakımları yüzünden cildimizin sağlığı ve güzelliği ile de oynamış oluyoruz sevgili hanımlar. Yanlış bakımlar ve bunların alışkanlık haline getirilmesi cildimizde düzeltilmesi zor sorunlara yol açabilmektedir. Zaman zaman hepimizin yapabileceği bu yanlış bakım alışkanlıklarının ne olduğuna birlikte göz gezdirelim.

blank

*Vücudumuzda her yerle temas halinde olan ellerimiz, yüzümüz için ciddi bir tehdit oluşturmakta. Alerjik veya cildinizi rahatsız edecek kötü maddeleri ellerimizle yüzümüze taşıdığımızı unutmayalım. Bu nedenle ellerinizi kontrol altına alıp sürekli yüzünüze götürmekten en kısa zamanda vazgeçmek gerekiyor hanımlar.

blank

*Cilt temizliğinde kullanılan tonikler de cilt tipine uygun seçilmediği durumlarda ciddi bir tehdit oluşturabiliyor. Doğru yaptığınızı düşündüğünüz tonik uygulamasını yanlış bir seçimle cildinizi tahriş edecek bir tehdit haline getirmemeye dikkat etmek gerekiyor.

blank

*Yüzümüzü temizlemek için kullandığımız sabunlar da cildimizin tahriş olmasına ya da kurumasına sebep olabilmekte. Cilt temizliğiniz kullanacağınız sabunları seçerken fazla kokulu olmamasına ve pH değerinin 5.0-5.6 arasında olmasına önem vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde cildinizde kızarıklıklar, alerjik tepkimelerle karşılaşmanız çok olası hanımlar.

*Büyüteçli ayna kullanma alışkanlığı da cildimiz için önemli bir tehlike haline gelebiliyor. Cildinizdeki tüm detayları rahatlıkla görebildiğiniz bu aynalar sayesinde yüzüyle çok oynayan hanımların bu aynalara bağımlı olduğu kanıtlanmıştır hatırlatalım.

blank

*Hassas ciltler için cilt bakım malzemeleri seçmek oldukça dikkat edilmesi gereken bir husus. Kendinize uygun ürünleri seçmek için bir uzmandan yardım almak sanıyoruz ki yapılacak en doğru hareket olacaktır.

*Stres yüzünden tırnak yemek, saç koparmak, sivilce veya siyah nokta sıkmak, sürekli el yıkamak; edinilen kötü alışkanlıklar arasında geliyor. Buna benzer alışkanlıklarınız varsa en kısa zamanda bırakmanız gerektiğini söylemeliyiz.

Farkında olmadan sahip olduğumuz bu alışkanlıklardan kurtulmak için kendimize farklı uğraşlar bulabiliriz diye düşünüyoruz. Haydi hanımlar yaratıcılığınızı kullanmanın tam zamanı…

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ