Çörek Otu Yağı Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Çörek Otu Yağı Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Sağlık konusunda çok konuşulan çörek otu yağı faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da anlatılıyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı programlarda bu yağın faydalarını anlatıyor. Çörek otu adlı bitkinin tohumlarının soğuk presleme yöntemine tabi tutulmasıyla elde edilen çörek otu yağı faydaları özelikle son dönemlerde çok konuşuluyor. Ağır bir tadı olan bu yağı herkes tüketemiyor. Tadından dolayı tüketemeyenler için eczanelerde kapsüller şeklinde de satılıyor. Çörek Otu ve Çörek Otunun Faydaları yazımızı da incelemenizi öneririz.

Çörek Otu Yağı Faydaları İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu Çörek Otu Yağı Hakkında Ne Diyor?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çörek otu yağı ile ilgili katıldığı televizyon programlarında ve kendi web sitesinden yaptığı açıklamalarda sıkça bahsediyor. Çörek otu yağı faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtildiğine göre içeriğinde bulunan zengin antioksidanlar sayesinde yüksek kolesterol, yüksek tansiyonu düşürüyor, kan şekerini dengeliyor. İbrahim Saraçoğlu çörek otu yağı kullanan çölyak hastalarının fayda bulacağını ve menopoz döneminde kullanımının uygun olduğunu da söylüyor Çörek otu yağının faydaları saymakla bitmezken; bu yağın nasıl kullanıldığı da merak ediliyor. Ayrıca çörek otu yağının yan etkileri var mı sorusu da soruluyor. Çörek otu yağının zararları arasında rahim kaslarını uyarması yer alıyor. Bu nedenle hamilelerin kullanmaması gerekiyor.

İbrahim Saraçoğlu Çörek Otu Yağı

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından anlatıldığından merak uyandırıyor. İşte bilmeyenler için çörek otu yağı nasıl kullanılır sorusunun cevabı…

İbrahim Saraçoğlu çörek otu yağı yetişkinlerin günde 3 defa olmak üzere 1’er tatlı kaşığı tüketebileceğini söylüyor. Tadından dolayı direk tüketemeyenler çörek otu yağını meyvelere, yoğurda ya da ekmeğin üzerinde ilave ederek tüketebiliyorlar. Çörek otu yağı ayrıca salatalara ve yumurtaya da eklenebiliyor. Uzmanlar bu yağı tüketirken de diğer tüm besinler için geçerli olduğu gibi aşırıya kaçılmaması gerektiğini belirtiyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ