Değişik, Çeşitli Dantel Örnekleri

Değişik, Çeşitli Dantel Örnekleri

Dantel bizim için vazgeçilmez öğelerden biridir. Geçmişten günümüze kadar gelmiş önem ve değerini halen ilk gün ki gibi korumaktadır. Geçmişten gelen eski örnekler, modeller olsa da günümüzde de birçok farklı, çeşitli dantel örnekleri, modelleri ortaya çıkmıştır. Modern, trend dokulu örnekler, modeller çeyiz sandıklarımızda yerini almaya devam etmektedir. Aynı zamanda da ev dekorunda ve giyim sektöründe de dantel sıklıkla kullanılmaya başlamıştır.

Dantel genç kızların hayallerini süsleyen, tek tek, ince ince umutlarla dokunan çeyiz sandıklarımızın demirbaşlarından biridir. Dantel parçaların birçok çeşidi vardır. Dantelden yapılmış kenarlı havlular, yatak odalarımız için yapılan oda takımları, nevresim-pike takımları, salonlarımız için yaptığımız vitrin takımları, masa örtüleri, fiskos örtüleri, şömentabl örtüleri, mutfaklarımız için yaptığımız birbirinden şık mutfak peçeteleri, perdeleri, buzdolabı örtüleri, banyolarımız için yaptığımız şık havlular bunlardan sadece birkaçını oluşturmaktadır. Evlerimizde dantelin elinin değmediği yer yok denecek kadar azdır. Dantelin kullanım alanı da gün geçtikçe artmakta ve gelişmektedir.

Yeni ve eskinin birleştirilerek özgün modellerin oluşturulduğu örnekler de mevcuttur. Kullanılan ipler, motifler, desenler değiştirilerek çeşitli dantel modelleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Modanın değişimine dantelde eşlik etmiştir. Eskiden pamuklu iplerle örülen dantel parçalar günümüzde daha kaliteli iplerle örülmeye başlamıştır. Kaliteli iplerle örülen dantellerden alınan sonuç her zaman daha iyi olmuştur. Ayrıca kaliteli iplerle örülen danteller daha kullanışlı ve hoş duracaktır.

Danteller eskiden tek renk beyaz veya krem yapılırken günümüzde renkli iplerle örülen dantel parçalar da mevcuttur. Evinde renkliliği sevenler için bundan iyi fırsat olamaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ