Dinimize Göre Su Nasıl İçilmeli? Suyu Üç Yudumda İçme

Dinimize Göre Su Nasıl İçilmeli? Suyu Üç Yudumda İçme

Dinimize göre su nasıl içilmeli diye merak edenlerin ulaştığı cevaplar ile sağlıklı olmak için su nasıl içilmeli sorusunu ya da suyu üç yudumda içme neden gerekli diye merak edenlerin ulaştıkları cevaplar neredeyse aynıdır. Bunun sebebi ise dinimizin insan sağlığına verdiği değerle ilgilidir. Vücudumuzun sağlıklı olabilmesi için tüketmemiz gereken su miktarı günde en az bir buçuk, iki litre olmalıdır.

Bu miktarda su içmediğimizde ise saç dökülmesi, idrar yolu enfeksiyonu ve böbrek rahatsızlıkları gibi sorunlar yaşayabiliriz. İçilmesi gereken günlük su miktarı ne kadar olmalıdır diye merak eden sizler su nasıl içilmeli diye de merak ettiğinizin farkındayız. Bu sebeple sizlere suyu üç yudumda içme adabı deyince akla ilk gelen kişi olan peygamberimizi (SAV) anlatacağız.

Suyu Üç Yudumda İçme

Peygamberimizin Suyu Üç Yudumda İçme Adabı

Peygamberimiz (SAV), her davranışıyla İslam âlemine örnek teşkil eder. Hatta günlük yaşamında yaptıkları sünnet olarak kabul edilmiştir. Suyu üç yudumda içme adabı da bu sünnetlerden bir tanesidir. Peygamberimizin (SAV) bu sünnetinin sağlık açısından değerlendirecek olursak ne kadar haklı olduğunu görmüş oluruz. Nefes almadan kafaya dikerek içtiğimiz su midemizde ani kramp ve kasılmalara yol açarak çeşitli mide rahatsızlıklarını da ortaya çıkarır. Bu sebeple suyu üç yudumda içme adabını yaşam şeklimiz haline getirmeliyiz.

Su İçme Adabı

Suyu Ayakta İçmek Zararlı mı?

Suyun bedenimizde ihtiyaç duyulan yerlere rahatça gitmesini sağlamak için suyu üç yudumda içme adabının yanı sıra oturarak su içmeye özen göstermeliyiz. Suyu ayakta içmemiz durumunda midemiz ve diğer organlarımız içtiğimiz sudan tam anlamıyla yararlanamazlar.

Canimanne.com sitemizde yer alan yazılardan biri olan Teheccüd Namaz Kaç Rekattır? Nasıl Kılınır? Başlıklı yazımızı da öneririz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Canımanne YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Böylece paylaşımlarımızı anında görebilme imkanını yakalarsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ