El İşi Oyuncaklar

canımanne-4

İyi günler hanımlar! Bugün el işi oyuncaklar hakkında sizlere bilgi verebilmek adına bu yazıyı yazıyorum. Umarım faydası olur ve sizler de evlerinizde çocuklarınız veya sevdikleriniz için bu oyuncakları yapar, onları sevindirirsiniz. Tabii ki para karşılığında birbirinden güzel oyuncaklar alabilirsiniz ama benim için el emeğinin yerini hiçbir şey tutamaz o yüzden ben el işi geleneğimizi devam ettirip gelecek nesillere de bunu aktarmak istiyorum. Benim gibi düşünenler de varsa aranızda lütfen sizler de yaptıklarınızı sevdiklerinize hediye ederek onları hem mutlu edin hem de geleneğimizi devam ettirin.

canımanne-2

Bu kadar istekli anlatıyorum ama herkes el işi oyuncak nasıl yapılır biliyor mu? Eğer aranızda bilmeyenleriniz varsa ben hemen kendim yapıp olumlu sonuçlar ile karşılaştığım el işi örneklerimden bir tanesini sizler ile paylaşayım. Vereceğim örnek hem kız hem de erkek çocuklar için uygun olacaktır ve evdeki malzemeler ile çok rahat yapabileceğiniz bir örnektir.

canımanne1

İşte sizlere çocuk çorabından balık yapımı! İhtiyacımız olan malzemeler: bir çift çocuk çorabı, ip, elyaf ya da pamuk, dört adet düğme. Yapılışına geçecek olursak istediğiniz renkteki iki çorabı alıp içlerini pamuk veya elyaf yardımı ile yarısını geçecek kadar dolduruyoruz. Daha sonra dolgu malzemesinin bittiği yerden itibaren ipimizi kalan parçanın etrafında doluyoruz. Bu hareket bize balıklarımızın kuyruğunu elde etmemizi sağlayacak. Son olarak da balığımıza ifade verebilmek adına her iki yanına da küçük düğmelerimizi dikiyoruz. İsterseniz oyuncağınıza kalem ile ağız ya da kirpik gibi şekiller de çizebilirsiniz bunu tamamen sizin ve çocuğunuzun hayal gücüne bırakıyorum.

canımanne-5

Gördüğünüz gibi çok az malzemeler ile gayet güzel bir el işi oyuncak elde edebiliyoruz. Hem kesemizi zorlamıyoruz hem de çocuklarımız için neşe ile emek sarf ediyoruz. Böylece birbirinden eğlenceli anne çocuk etkinliği bizler ile olmuş oluyor.

canımanne-3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ