Evde Böcek Var Ne Yapmalıyım?

Evde Böcek Var Ne Yapmalıyım?

Evdeki böcekler pek çok kişinin yaşadığı büyük sorunlardan biridir. Evde böcek var ne yapmalıyım? Sorusu aslında yaz – kış fark etmeden sıkça sorulur. Bazı evlerde ne kadar temiz olursa olsun böcekler ortaya çıkar. Ev halkının yaşam kalitesini düşüren, huzurunu kaçıran bu durum ile ilgili çözüm yolları aranmaya başlanır. Evdeki böceklerden kurtulma yolları sıkça konuşulur ve araştırılır. Daha önceki dönemlerde de canimanne.com olarak bu konuları ele aldık. Sitemizdeki Giysilerimizi Güve ve Böceklerden Nasıl Koruruz? Başlıklı yazımız sizler tarafından büyük ilgi gördü. Şimdi ise Evdeki böcekler nasıl yok edilir? Konusunu ele alıyoruz. Tüm detaylar yazının devamında…

evde-bocek-var-ne-yapmaliyim
Evde Böcek Var Ne Yapmalıyım?

Evdeki Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Evde böcek var ne yapmalıyım? Sorusunu cevaplamadan önce belirtilmesi gereken her evde mutlaka böcek olduğudur. Ancak kimi evlerde bu böcekler ortalıkta gezinmeye başlar, kimi evlerde daha çok olur. Bu yüzden de ev halkı tarafından görülür. Evlerde banyolar ve tuvaletler böceklerin en çok görüldüğü yerlerdir. En çok görülen böcek türü hamamböceğidir. Bu ve bunun gibi haşereler nemli ve ıslak ortamları sevdiğinden banyo ve tuvaletleri tercih ederler. Evdeki böcekler nasıl yok edilir? Sorusuna gelecek olursak ilk çözüm yolu eczaneden böcekler ve haşereler için etkili ilaç almaktır. Bu ilacı haşlanmış patates ve su ile karıştırılarak hamur haline getirilir. 6 ay boyunca evin çeşitli yerlerinde bekletilir.

evde-bocek-var-ne-yapmaliyim
Evdeki Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Evdeki Böceklerle Başa Çıkma Yöntemleri

  • Evlerdeki böceklerle başa çıkma yöntemlerinden biri de sedir bitkisinin kokusudur. Bu kokuyu böcekler sevmezler ve uzaklaşırlar. Sedir bitkisini aktarlardan temin edebilirsiniz. Satın alınan sedir su ile karıştırılır ve evin pek çok yerine püskürtülür. Bu işlem sürekli tekrarlanır.
  • Evde böcek var ne yapmalıyım? Sorusu evinizi bir firmadan yardım alarak ilaçlatabilirsiniz şeklinde de cevaplanabilir. Böcek ilaçlama firmaları bu konuda profesyonel hizmet verirler.
  • Nane, okaliptüs ve lavanta gibi keskin kokulu bitkilerle hazırlanacak olan karışımlar püskürtmeli bir şişeye boşaltılarak sprey elde edilebilir. Bu bitkisel sprey evin çeşitli yerlerine temizlikten sonra sıkılır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ