Farklı kolay elbise lif yapılışı

Farklı kolay elbise lif yapılışı

Farklı kolay elbise lif yapılışı oldukça görselliği güzel olan çeyizlik lif modeli arayan arkadaşlarımız için harika lif örneği olacağını düşünüyoruz.

Kolay elbise lif modelini istediğiniz ip renk seçeneği ile yapabilirsiniz. Kenar oyasını değiştirebilirsiniz. İstediğiniz süsleme gibi detaylar tercih edebilirsiniz.

Lif modellerini yeni öğrenen arkadaşlarımız için video anlatımlar oldukça yardımcı olacaktır. İzleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Diğer lif örneklerimiz için linklere tıklamayı unutmayınız. Yeni lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Farklı kolay elbise lif yapılışı

Malzemeler 2 renk lif ipi Beyaz, Eflatun,

Makas, 8 numara tığ

Yapılışı yıldız tekniği ile yapılmıştır.

Modelimiz etek kısmından başlanıyor. İlk olarak beyaz renk ile 12 fıstıkla başlayıp iki sıra eksilterek örülür. Eflatun renk ile iki sıra eksilterek örülür. İşlem tekrarıyla eksilterek fıstık sayısı bitene kadar örülür ve üçgen bir parça olur.

Bu parçanın bir kenarına tekrar aynı şekilde başlanıp eksilterek yine üçgen parça devam edip örülür. İki üçgen olarak örülür ve yine tekrar bir kenarına tekrar aynı şekilde başlanıp yine üçgen parça devam edip örülür üç defa aynı parça örülür etek kısmı biter.

Üst gövde kısmını ortadaki üçgen parçanın üstüne iki beyaz ile sıra eksilterek örülür. Eflatun renk ile 4 sıra üst üste örülür 10 yan fıstık vardır ikiye ayrılır 5 fıstık üstüne örülür. Kol kısmı iki fıstık artırıp orta kısımdan eksilterek ve kol kısmı üst üste örülerek bir taraf biter tekrar diğer tarafta aynı orta kısım eksiltilir kol kısmı üst üste örülür. Yaka kısmını 8 fıstıkla tutma ve ya asma yeri olacak şekilde örülür kenar oyası örülür bitirilir ve bir lif daha örülmüş olur yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin..

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Gelinlik lif modeli için linke tıklayabilirsiniz.

Kolay elbise lif modeli yapılışı için linke tıklamayı unutmayınız.

Farklı kolay elbise lif yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ