Canım Anne

Fıstıklı yonca oya modeli yapılışı

Fıstıklı yonca oya modeli yapılışı

Fıstıklı yonca oya modeli yapılışı yazma örneği arayan arkadaşlarımız için harika model olduğunu düşündüğümüz fıstıklı yonca yazma kenarını çeyizler ve siparişleriniz için değerlendirebilirsiniz.

Tığ işi oya modelleri çeyizlerin olmazsa olmazlarından bir çok örneği yapılmaktadır. Sayfamızda bir çok yazma kenar oyaları mevcuttur. Video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Yazımızın içindeki linklere tıklayarak bir çok çember modeline ulaşabilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Fıstıklı yonca oya modeli yapılışı

Malzemeler: 3 renk oya ipi
22 numara tığ
Makas

Yapılışı: Motif çiçeklerden oluşan oya modelimizi istediğiniz renklerle örebilirsiniz. Yonca çiçeğine benzeyen modelimizin motifleri şu şekilde oluşmaktadır. 9 zincir çekip birleştiriyoruz. Yuvarlak halka oluşturup içine 20 tane sık iğne yapıyoruz ve sıramızı birleştirdikten sonra tekrar aynı işlemi yapıyoruz. Böylelikle çiçeğimizin ortasında 2 tur sık iğne örmüş oluyoruz. İpimizi koparmadan 6 zincir çekiyoruz ve bir sonraki sık iğneye 3 lü trabzan yapıyoruz. Trabzanın boşluğuna batarak 12 dolgulu bir fıstık yapıp kapatıp 6 zincir çekip bir sonraki sık iğneye sabitliyoruz. Yapraklarımızı bu şekilde oluşturuyoruz. Diğer renk ipimize geçiş yapıyoruz yapraklarımızın kenarlarını şu şekilde dolduruyoruz. 1 sık iğne, 1 yarim trabzan, 8 ikili trabzan, 1 yarım trabzan ve 1 sık iğne olarak yaprakları 6 zincir çekmiş olduğumuz yerlerde bu şekilde uyguluyoruz. En son asama olarak orta kısımda kullandığımız renkle arka ilmeklerden örerek ilmek kaydırma tekniği ile zincir görüntüsü veriyoruz. Motif çiçeklerimizi bu şekilde uygulayarak sabitliyoruz.

Yazma oyaları, yazma kenar yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Farklı çalışmamız motifli yazma oyası yapılışı için linke tıklamayı unutmayınız.

Fıstıklı yonca oya modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel yazma oyası modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ