Evdeki Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Evdeki Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Canimanne.com olarak binlerce takipçimizi onlarca konuda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Kategorilerimizde yer alan sayfalarımızdaki yazılar ilgiyle takip edilmeye devam ederken bugünkü yazımızı pek çok kişinin çare aradığı bir soruna ayırdık. Evdeki hamam böceği nasıl yok edilir sorusu birçok kişi tarafından soruluyor. Hamam böcekleri evlerde görüldüğünde tiksinti uyandıran canlılardandır. Hamam böceğinden kurtulma yolları yazının devamındadır.

Sitemizde yer alan Martı Scooter Nasıl Kiralanır? Martı Fiyatları yazımızı da sizler için hazırladık.

Evde Çıkan Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Evdeki hamam böceği nasıl yok edilir sorusundan önce hamam böceklerinin evlerimizde görülme sebeplerinden bahsedelim. Pek çok çeşidi bulunan hamam böcekleri evlerimizdeki besin artıklarından ve kırıntılardan beslenir. Bu artıkların çok bulunduğu yerlere gelirler ve çoğalırlar. Bu nedenle temizlik önemlidir. Özellikle mutfaklarda yerlere düşen kırıntıları hemen temizlemek, açıkta yiyecek bırakmamak alınacak tedbirlerin başında gelir. Hamam böcekleri karanlık, sıcak ve nemli ortamları sever. Evlerimizi havalandırmak ve ıslanan yerleri ıslak bırakmamak, kurulamak da hamam böceklerinin gelmesini engelleyecektir. Peki, evde gördüğümüz hamam böceğinden kurtulma yolları nelerdir?

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir

Hamam Böceğinden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Evdeki hamam böceği nasıl yok edilir diye soruyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Hamam böceğinden kurtulma yolları aşağıdadır.

  • Evlerimizi olabildiğince temiz tutmalı, sık sık süpürüp silmeliyiz.
  • Odalarda veya mutfakta bulunan delikleri kapatmalı, hamam böceklerinin giriş yollarını kapatmalıyız.
  • Hamam böceklerinin bulması muhtemel yiyecek artıklarını temizlemeliyiz.
  • Yerleri süpürmekle kalmayıp çekmeceleri, dolap içlerini de sık sık temizlemeliyiz. Hamam böcekleri buralara yumurtalarını bırakmış olabilir. Temizlik malzemeleri ile dolap içlerini silmeliyiz.
  • Marketlerde satışta olan böcek ilaçlarını ev halkının erişemeyeceği yerlere koymalıyız. Hamam böceklerinden kurtulmak için marketlerde jöle şeklinde satılan yemlerden yararlanabiliriz. Bu yemlerden yediklerinde zehirlenecek ve giderek azalacaklardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ