Hamilelikte Kesinlikle Uzak Durmanız Gerekenler

Hamilelikte Kesinlikle Uzak Durmanız Gerekenler

Bebeğinizi kucağınıza almanız için geçirdiğiniz zorlu bir dönem olan hamilelik döneminde 9 ay boyunca birden fazla olumsuz durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hamilelikte kesinlikle uzak durmanız gereken belli başlı konular vardır.

Zorlu bir süreç olan 9 aylık serüvende sonunda mutlulukla bebeğinizi kucağınıza alsanız da bu süreç sizi yıpratacaktır. Hamilelik döneminde etrafta bulunan herkesin akıl vermesi, sağlıksız beslenme, yabancı maddeler kullanmak gibi durumlar kötü bir hamilelik dönemi geçirmenize neden olduğu gibi bebek sağlığını da riske atmaktadır. Hamilelikte kesinlikle uzak durmanız gereken konular;

Alkol, Sigara, Uyuşturucu Madde Kullanımı

Alkol, sigara ve uyuşturucu madde kullanmak hayatın her döneminde uzak durulması gereken bir konudur. Hamilelikte bu üç zararlı maddeyi kullanmak anne karnında bebeğe zarar verecektir ve bebeğinizin sağlığını ciddi yönde tehlikeye sokacaktır. Hamilelik döneminde zararlı ve bağımlılık yapan maddelerden uzak durmanız gereklidir.

Alkol, Sigara, Uyuşturucu Madde Kullanımı

Sağlıksız Beslenme

Sağlıksız beslenen anne adayları hem kendi sağlıklarını hem de karnında taşıdığı bebeğin sağlığını riske atmaktadır. Sağlıksız beslenen anne adayından bebeğe yeterli ve gerekli besin takviyesi yapılamaz. Anne karnında bebeğin gelişimini tamamlayabilmesi için ihtiyacı olanları alması gerekir. Anne adayının sağlıksız ve az beslenmesi bebekte gelişim geriliği, zayıflık gibi durumlara neden olmaktadır.

Sağlıksız Beslenme

Aşırı Stres, Sinirlilik, Şiddetli Tartışmalar

Hamile kadınların hormonları çok sık değişkenlik gösterir. Artan hormonlar anne adaylarının ani sinir, stres ve duygu değişimleri yaşamasına neden olur. Hamile kadınların çok fazla şiddetli tartışmaya girmemesi ve çok fazla üzülmemesi gereklidir.

Aşırı Stres, Sinirlilik, Şiddetli Tartışmalar

Çevrenin ve Bilinçsiz Kişilerin Olumsuz Yorumları

Türk toplumunda herkes kendine has bir doktor edasıyla bilip bilmeden öneri ve yorum yapmaktadır. Çevrenizde negatif insanlar varsa onlardan uzak durun. Sürekli bilinçsiz ve kötü yorumlar duymak sizde aşırı endişe yaratacak ve hamileliğinizi riske atacaktır.Hamilelik dönemi boyunca kulağınızı doktorunuzdan başka herkese karşı tıkayın.

Çevrenin ve Bilinçsiz Kişilerin Olumsuz Yorumları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ