Canım Anne

Hazır Yoğurt ile Yoğurt Mayalanır mı?

Hazır Yoğurt ile Yoğurt Mayalanır mı?

Hazır yoğurt ile yoğurt mayalanır mı, evde yoğurt mayalamanın püf noktaları nelerdir tüm detayları ile içeriğimizden bulabilirsiniz.

Marketlerden veya dışarıdan yoğurt almak yerine evde kendinizde kolayca yoğurt yapabilirsiniz. Yoğurt mayalamak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Önemli olan hangi koşullarda hangi malzemeler ile yoğurdu mayalamanız gerektiğini bilmenizdir. Çoğu kişi evde organik süt ile hazır yoğurdu maya olarak kullanıp evde kendi yoğurdunu yapmaktadır. Hazır yoğurt ile yoğurt mayalanır mı sorusunun cevabını aşağıdan bulabilirsiniz. Hazır yoğurt ile nasıl yoğurt mayalanır tüm detayları ile öğrenebilirsiniz.

Hazır Yoğurt ile Yoğurt Mayalama

  • 1 litre organik sütü tencereye alıp en fazla 10 dakika olmak şartıyla kaynatın.
  • Daha sonra ise sütün ılık sıcaklığa gelmesini bekleyin.
  • Parmağınızla sütün ılık olduğunu kontrol ediniz.
  • Daha sonra ise 1 yemek kaşığı hazır yoğurdu ılıyan sütün içerisine ekleyip karıştırın.
  • Karıştırdıktan sonra üstünü bir temiz örtü yardımı ile tamamen kapatıp mayalanmaya bırakın.
  • Mayalanmayı arttırmak için tencerenin etrafını sıcak tutmak gerekir bunun için havlu veya kalın bir örtü ile etrafını sarabilirsiniz.

Hazır yoğurt ile evde yoğurdunuzu kolayca mayalayabilirsiniz. Hatta yoğurduğunuz yok ise bir kaşık tereyağı ile de sütü mayalayıp yoğurdunuzu yapabilirsiniz. İçerisinde katkı maddeleri olan yoğurtlar almak yerine evde kendiniz daha sağlıklı ve lezzetli yoğurt yapabilirsiniz. Özellikle de çocuklarınıza gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz. Evde yaptığınız yoğurdu yediğinizde hazır aldığınız yoğurtlardan daha lezzetli olduğunu kolayca anlayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ