Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Kadınların hep zarif olması gerektiğinden, zarafetin olmazsa olmaz kadınsal özelliklerden birisi olduğundan bahsedilir. Peki kadınların zarafetini ortaya çıkaran kilit noktalar yok mudur? Mesela ince bir boyun size zarafetin kapılarını biraz da olsa aralayamaz mı? Tabiki aralayabilir, ancak sizin de yapabilecekleriniz vardır. Eller bir kadının zarafet kimliğidir desek abartmış olmayız. Bakımlı, ince uzun parmaklar, güzel tırnaklar ellerinizi güzel gösterecek noktalardan birkaçıdır. Belki parmaklarınıza, diğer bir deyişle “genlerinize” bir müdahalede bulunamayabilirsiniz ancak tırnaklarınız için yapılabileceklerin sınırı yoktur. Bazı kadınlar tırnaklarının yavaş uzadığından şikayet ederler. Peki hızlı tırnak uzatma yöntemleri yok mudur? Sorunuzun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eller zarafetin, tırnaklar ise ellerin kimliğidir. Zarafetinizi bir basamak üste taşıyacak ipuçları verebilmek için çabuk kırılan ve yavaş uzayan tırnaklarınız için hızlı tırnak uzatma yöntemlerini araştırdık ve bakın ne gibi yöntemlerle karşılaştık. Öncelikle kullandığınız aseton miktarını bir an önce azaltın. Sürdüğünüz ojeler ve kullandığınız aseton özellikle kırılmaya eğilimli tırnak yapılarına oldukça zarar verir. Zamanla tırnaklarınızın kırılganlığını arttıran asetonlardan ne kadar uzak durursanız o kadar sağlıklı ve eskiye nazaran daha hızlı uzayan tırnaklara sahip olacaksınız. Tırnaklarınızın kırılganlığından şikayetçiyseniz alkol ve aseton içermeyen oje ve oje çıkarıcılar tam da size göre seçimler olacaktır. Ayrıca sık sık oje kullanmak da tırnaklarınızın yavaş uzamasına sebebiyet verir. Çünkü tırnakların havayla olan iletişimini kesen ojeler tırnaklarınızın ihtiyaç duyduğu havayı almasını engeller.

Hızlı tırnak uzatma yöntemlerinin içindeki kilit nokta ise tırnaklarınızı nasıl törpülediğinizdir. Törpüleme şekilleri uzama hızını nasıl etkileyebilir diye sorduğunuzu varsayarak şöyle açıklamak istiyoruz. Tırnaklarınızı kare şeklinde törpüleyerek onların kırılma olasılığını arttırırsınız, böylelikle de tırnaklarınızın geç uzamasına sebep olursunuz. Eğer hızlı uzayan tırnaklara sahip olmak istiyorsanız tırnaklarınızı yuvarlak bir şekilde törpülemelisiniz. Ayrıca nasıl ki saçlarınız ucundan kırıklar alındığında daha hızlı uzuyorlarsa aynı şey tırnaklarınız için de geçerlidir. Arada tırnaklarınızı törpülemeli ve daha hızlı uzamasına olanak tanımalısınız. Bunlara ek olarak içerden destek de lazım tabii. Dengeli beslenme ve bolca su tüketmek de tırnaklarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ