Canım Anne

İncili makosen patik yapılışı

İncili makosen patik yapılışı

İncili makosen patik yapılışı çeyizlik patik modeli arayan arkadaşlarımız için oldukça güzel olan patik modelimizi siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. İncili patik modelleri seviyorsanız bu şık patik yapımı kendinize ve sipariş alan arkadaşlarımız için favori olacağını düşündüğümüz bir patik modeli olacaktır.

Patik modelleri kış boyunca en çok yapılan el işleri arasında yer almaktadır. Şiş modelleri ve tığ işi olarak bir çok modeli bulunmaktadır. Sayfamızda en yeni en güzel patik örneklerini bulabilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

İncili makosen patik yapılışı

Malzemeler: 1 adet polyanna alyans ip
3 numara 1.70 mm tığ
İnci
38 numara bir çift keçe taban
Makas

Yapılışı: patik modeline öncelikle keçe tabanı tığlama işlemiyle başlıyoruz. Sonrasında bir sıra yarım trabzan örüyoruz. Topuk kısmında 16 ilmekte patiğimiz bitene kadar yarim trabzan olarak örüyoruz her sırada topuk kısmındaki yarım trabzanlarda 2 trabzan artarak ilerliyor. 5 sıra sık iğne olarak ördükten sonra burun kısmını ortalayıp 7 sık iğne yapıyoruz.

Her iki kenarda 2 ilmek kaydırma yaparak ilmek sayılarımızı arttırıyoruz. Sık iğnelerimizin ters yüzünde incilerimizi örerken sabitliyoruz. Her sırada kullandığımız inci sayısı bir tane artıyor. 12 inci olana kadar sıramızı arttırıyoruz

Sonrasında incili olarak 3 sıra aynı sayıda örüyoruz. Patigimizin kenarları 10 sıra olana kadar örüp kenar oyası olarak ters sık iğne yapıp bitiriyoruz. 38 numara olarak ördüğümüz patigimizi istediğiniz ayak numarasına uyumlu olarak aynı tekniklerle çalışabilirsiniz. Kolay gelsin..

Patik modelleri, patik yapımı, örgü patik modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

İncili makosen patik yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ