Kışlık Kıyafetleri Kaldırma Püf Noktaları Nelerdir?

Kışlık Kıyafetleri Kaldırma Püf Noktaları Nelerdir?

Yazın habercisi ilkbaharın gelişiyle birlikte kışlık kıyafetleri kaldırma zamanı da gelmiş olur. Baharın gelişiyle doğanın canlanması ve yeniden uyanması gibi bizler de hayatımızda yenilikler isteriz. Bu yeniliklere havanın ısınmasıyla birlikte değişen giyim tarzımız da dahildir. Kalın kışlık kıyafetlerimizin yerine daha ferah baharlık kıyafetlerimizi çıkarmaya başlarız. Kalın kıyafetler ve kabanlar fazla alan kapladıkları için onları bir yere sığdırmanız oldukça zordur. Bu sebeple sizlere, yorucu geçen bu süreci kolaylaştırmanızı sağlayacak bilgiler yer alan yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Canimanne.com çeşitli konularda yazılar paylaşmayı sürdürüyor. Bu yazılarımız bebeklerle ilgili bilgileri de içeriyor. Bebeğe Ne Zaman Toka Takılır? Başlığında olan sayfamızdan da bilgi edinebilirsiniz.

Pratik Yöntemlerle Kışlık Kıyafetleri Kaldırma

Kışlık kıyafetleri kaldırma konusunda uygulayabileceğiniz pratik yöntemler şunlardır;

  • Dikkat etmeniz gereken ilk nokta kışlık kıyafetleriniz arasından bir daha kullanmayacaklarınız varsa saklayacağınız kıyafetler içerisinden onları ayırmanızdır. Kullanmayacağınız kıyafetler için boş yere saklama alanlarınızı doldurmamalısınız.
  • Öncelikle kıyafetleri saklama alanınızın genişliğini öğrenmek adına buralarda bulunan ve size lazım olan eşyaları almalı ve kışlık kıyafetler için yeni alan açmalısınız.
  • Kışlıkları koyacağınız yerin genişliğine göre bir yol izlemeli ve alandan tasarruf edebilmek için vakumlu poşetler kullanmalısınız.
Kışlık Kıyafetleri Kaldırma

Kışlık Kıyafetleri Kaldırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kışlık kıyafetleri kaldırma konusunda dikkat etmeniz gerekenler;

  • Kıyafetlerinizi kaldırırken poşetlerin içerisine mutlaka lavanta veya naftalin tarzı koku giderici ve güve oluşumunu önleyici maddeler koymalısınız.
  • Kışlık ayakkabılarınızı kaldırmadan önce mutlaka havalandırmalısınız. Hatta koku giderici ayakkabı parfümleri de kullanabilirsiniz.
  • Bir kez dahi giymiş olduğunuz bir kıyafeti saklama poşetine yıkamadan yerleştirirseniz kötü kokunun diğer kıyafetlere de yayılmasına sebep olursunuz. Bu sebeple kıyafetlerinizi yıkadıktan sonra saklamaya özen göstermelisiniz.
Kışlık Kıyafet Kaldırma
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ