Kitap ve Defter Uçlarındaki Kıvrılma Çözüm Yolları! Kıvrılan Defter Uçları!

Özellikle okula giden çocukların kitaplarının ve defterlerinin uçları kıvrılır. İlkokula giden çocukların anneleri bu soruna kendilerince çözüm yolları üretmeye çalışırlar. Çocuklar ders çalışırken, yazı yazarken, sınıfta öğretmenlerini dinlerken kollarını defterlerine yaslarlar. O sırada kıvrıldığına da dikkat etmezler. Kıvrılan defter uçları için çözüm yolları arayan annelerin bu konudaki aramaları sonucunda canimanne.com olarak bugünkü yazımızda bu konuyu ele alıyoruz.

kivrilan-defter-uclari
Kıvrılan Defter Uçları

Kıvrılan Defter Uçları Nasıl Düzelir?

Sitemizde yayınlanan yüzlerce içerik çeşitli konularda püf noktaları, çözüm yolları yer alır. Ayrıca yemek tarifleri, örgü ve dantel modelleri, anne – bebek konuları da canimanne.com sitemizin rağbet gören sayfaları arasındadır. Kıvrılan defter uçları nasıl düzelir sorusunun cevabı yazımızın devamından öğrenilebilir. Kitap sayfalarının uçlarının kıvrılması ve defterlerin uçlarının kıvrılıp buruştuğunda nasıl düzeleceği merak edilir. Kıvrılan kitap uçları düzelmesi için çeşitli yollar aranır. Düzene ve tertibe alışkın olanlar için sorun olan bu durum rahatsızlık verir. İşte defter uçlarının kıvrılması ile ilgili çözüm yolu…

kivrilan-defter-uclari
Kıvrılan Kitap Uçları

Defter Uçlarının Kıvrılması Nasıl Düzelir?

Kıvrılan defter uçları ile ilgili nasıl düzelir sorusuna cevap arayanlar eski bir çözüm yolunun işe yarayacağını da aslında bilirler. İşte o yöntemler… Çocukların Okulda Neler Yaptığını Öğrenme Yolları başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

  • Sayfalarının ucu kıvrılan defterlerin ve kitapların uçlarını tek tek düzeltin, olması gerektiği haline getirin. Düzelttiğiniz kısımlar oldukça ağır bir cisim koyarak geceden sabaha kadar bekletin. Eğer çok kalıcı bir kıvrılma değilse kıvrılan defter uçları bu işlemin sonucunda düzelecektir.
  • Kıvrılan kitap uçları için en bilinen yöntemlerinden biri de ütü uygulamaktır. Kıvrılan her sayfa ucunun üzerine temiz beyaz bir sayfa koyun ve orta sıcaklıkta ısıttığınız ütü ile ütüleyin. Bu noktada ütünün ılık olması önemlidir. Aksi halde sayfalarda sararmalar ve yanık izleri oluşabilir. Tek tek ütülediğiniz sayfa uçlarının üzerine henüz sıcakken ağırlık koyun ve iyice sabitlenmesini sağlayın.
kivrilan-defter-uclari
Defter Uçlarının Kıvrılması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ