Canım Anne

Kullanılmayan Ojeler ile Neler Yapılabilir?

Kullanılmayan Ojeler ile Neler Yapılabilir?

Biz kadınların en çok kullandığı kozmetik malzemelerden biri de ojedir. Bazen kıyafetlerimize göre bazen de o gün ki ruh halimize göre farklı farklı ojeler süreriz. Böylelikle hem kendimize hava katmış oluruz hem de tırnaklarımızı renklendiririz. Ben genellikle her kıyafete uygun olabilecek renkte ojeler sürüyorum ki sürekli silip yenisini sürmek zorunda kalmayayım diye. O renklerde genellikle siyah, rakı beyazı ya da nude renkler oluyor.

canım anne-15

Ama çok sevdiğimiz bu ojelerin kötü bir tarafı vardır ki, o da erkenden bozulması. Böyle bir durumda birçoğumuz hemen çöpe atar ojesini ama ben onlardan değilim. Oje değerlendirme konusunda sanırım biraz ilerledim hanımlar! Hiç aklınıza gelmeyecek şeyler elde eder oldum son zamanlarda.

canım anne-14

Sizler de kullanılmayan ojeler ile vereceğim örnekleri evinizdeki malzemeler ile çok rahat yeni eşyalara sahip olabilirsiniz. Örneğin; eski kavanozlarınızı güzelce yıkayıp dışını istediğiniz ojenin renginde benekli bir biçimde boyayıp içine kuruttuğunuz çiçekleri koyabilirsiniz. Kurşun kalemlerinizin dışını istediğiniz renk ve motifte oje ile boyayabilirsiniz.   Anahtarlarımızın baş kısmını dilediğimizde renkte oje ile boyayabilirsiniz. Geniş bir kap suyun içine ojelerinizi dağıtarak akıtıp tek renk bir kupayı içine batırırsanız çıkarttığınızda suyun içine akıttığınız ojenin bardağınıza yapıştığını görürsünüz. Saksılarınızı farklı motifler ile şekillendirebilirsiniz.

canım anne-12

Kullanılmayanları değerlendirme konusunda sizler de benim gibi olursanız eğer hem tasarruf etmiş olursunuz hem de eski eşyaların yerine yepyeni eşyalar edinmiş olursunuz. Bu tür yenilemeler ile hayal gücünüzü geliştirebiliriz, hatta çocuğunuz var ise onunla yaparsanız onunda gelişimine katkıda bulunmuş olursunuz. Sizler ile geçireceği her dakikanın anlamı ayrıyken bir de üstüne bu tür etkinlikler ile aranızdaki bağı geliştirmiş olursunuz. Şimdiden iyi eğlenceler hanımlar!

canım anne-11

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın