Canım Anne

Lahana Kürü ile Zayıflama

Lahana Kürü ile Zayıflama

Lahana kürü; üç periyot halinde yapılması önerilen, zayıflamak için uyguladığınız diyete destek amaçlı bitkisel bir kürdür. Lahana kürünü uygulama şekliniz beş gün kür+üç gün ara şeklinde olmalıdır. Bu şekilde üç periyot tekrarlayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

lahana-kuru-ile-zayiflama-4

Lahana kürü hazırlamak için 2 bardak su, 4 lahana yaprağı, yarım demet maydanoz ve 1 adet orta boy limona ihtiyacınız olacaktır. Lahana yapraklarını ellerinizle büyük parçalara bölerek kaynayan suya ekleyin. Yapraklar yumuşamaya başlayınca maydanozları ilave edin. Hazırladığınız karışımı cam bir kavanoza süzün. Limonu suyu içeceğiniz zaman içine sıkmalı, kesinlikle önceden sıkıp hazırlamamalısınız.

lahana-kuru-ile-zayiflama-3

Bu suyun tamamını gün içinde tüketmeye dikkat edin. İster iki kerede ister üç kerede tüketebileceğiniz bu suyu günlük hazırlamanızda fayda vardır. Aksi takdirde lahana çok hızlı bakteri üreten bir sebze olduğundan ve vitaminleri kaybolacağından sağlıksız olabilir ve beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir.

lahana-kuru-ile-zayiflama-2

Lahana kürü sayesinde kış boyunca alınan kiloların verilmesi kolaylaşacaktır. Vücudunuzda biriken toksinlerin atılmasına destek olduğu gibi aynı zamanda kanser önleyicidir. Kan dolaşımını düzenleyerek vücudu canlandırır ve selülite karşı oldukça etkili bir kürdür. Cildi ölü hücrelerden kurtardığı için canlandırır, aynı etkiyi saçlarda da görmeniz mümkündür. İltihaplı sivilcelerin geçmesinde oldukça etkilidir. Akciğer, mide ve kolon kanserini yavaşlatarak hastalığın ilerlemesini engeller. Kolesterolü olması gereken seviyeye düşürür. Ayrıca kas ve kemik sağlığı için de oldukça faydalı bir kürdür. Ancak bazı durumlarda tüketilmesi sakıncalı olup, zarar verebileceğinden dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. Vücuttaki iyot miktarını azalttığı için guatr hastalarının tüketmemesinde fayda vardır. Sindirim sistemini hızlandıracağından ishal problemleri olanlara da tavsiye edilmemektedir. Ayrıca kan sulandırıcı ilaç kullananlara da lahana kürü tavsiye edilmez.

lahana-kuru-ile-zayiflama-1

Bebek patikleri kategorimizde bulacağınız rengarenk ve birbirinden değişik modeller için bu linki tıklamanız yeterlidir.

lahana-kuru-ile-zayiflama-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ