Canım Anne

Mc Donalds Patates Kızartması Tarifi ve Saklanması

Mc Donalds Patates Kızartması Tarifi ve Saklanması

Her ne kadar sağlık açısından uygun olmadığı söylense de özellikle çocuklar ve gençler fast food yiyeceklerden vazgeçemiyor. Bu yiyeceklerin başında Burger King ve Mc Donalds gibi restoranların patates kızartmaları geliyor. Ailesinin ve çocuklarının sağlığını düşünenler evde Mc Donalds patates kızartması yapılışı ya da Burger King patates kızartması ev yapımı gibi pek çok konuyu araştırıyor. Bu yazımızda Mc Donalds patates kızartması tarifi ve nasıl saklanması gerektiğini anlatıyoruz. Yazının sonuna bu anlatımlarla ilgili video da eklenmiştir.

Ev Yapımı Mc Donalds Patates Kızartması Tarifi

Sitemizde yer alan ve hamarat hanımların dikkatinden kaçmayan Yumuşacık Sütlü Pamuk Poğaça Tarifi başlığındaki kolay hamur işi tarifimizi de inceleyebilir ve deneyebilirsiniz. Yemek Tarifleri kategorimizde binlerce kolay hamur işi tarifleri yer alır.

Evde Mc Donald patates kızartması yapmak biraz uzun sürebilir. Ancak daha sağlıklı olduğu kesin. Bu patates kızartmasını buzlukta nasıl saklayacağımızı da yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Mc Donalds Patates Kızartması Tarifi

Mc Donalds Patates Kızartması Tarifi

Ev yapımı Mc Donalds patates kızartması tarifi için öncelikle patateslerimizin kabuklarını soyuyor ve doğruyoruz. Patateslerin şekillerinin ve büyüklüklerinin aynı olmasına dikkat ediyoruz. Doğranan patatesleri dışarda beklemeden kenarda beleyen suya atıyoruz. Suda bekleyen patatesler nişastasını salar. Buradaki amacımız nişastayı tamamen salmasıdır. O yüzden duru su olana kadar bekletiyoruz.

Mc Donalds Patates Kızartması Nasıl Yapılır

Bir tencerede 2 litre kadar suya 1 çay bardağı elma sirkesi ve 3 tatlı kaşığı tuz ilave ediyoruz. Su kaynayınca patatesleri içine atıyor ve haşlıyoruz. 3 – 4 dakika haşlanması yeterlidir. Bu işlem patateslerin çıtır olmasını ve altın sarısı rengi olmasını sağlıyoruz.

Mc Donalds patates kızarması tarifi için haşlanan patateslerimizi kenarda bekleyen soğuk ve içine buz attığımız suya alıyoruz. Buzlu suyun içine aldığımız patateslerimize soğuk su ve buz takviyesi yaparak suyun ısınmasını engelliyoruz.

Daha sonra patateslerimizi bir süzgece alarak suyunu iyice süzüyoruz. Temiz bir havlunun üzerine sererek tamamen kurumasını sağlıyoruz.

Evde Mc Donalds Patates kızartması Yapımı

Ocağımızın altını açarak bolca yağ koyduğumuz tencereyi alıyoruz. Yağ kızınca patatesleri atıyoruz ve sürekli karıştırarak 2 – 3 dakika kadar kızartıyoruz. Süzgece alarak yağını süzdürüyoruz. Bir tepsiye üst üste gelemeyecek şekilde oda sıcaklığına gelmesini bekliyoruz. Soğuduktan sonra poşetlere koyarak derin dondurucuya alıyoruz. İstediğimiz zaman çıkartıp kızartabiliriz.

Eğer hemen yemek isterseniz bir kısmını bırakabilirsiniz. Patateslerimizi yeniden kızgın yağa atıyoruz ve kızartıyoruz. Süzgece aldığımız patateslerimizin üzerine kurutma makinesini tutuyoruz ve servis tabağına alıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ