Uykuluk Nasıl Yapılır? Nefis Uykuluk Tarifi

Sakatat sevenlerin vazgeçilmezlerinden olan uykuluk lezzetiyle bilinir. Uykuluk hayvanın neresi diye merak edenler için öncelikle belirtmek gerekirse; uykuluk kuzunun yürek, gerdan, ciğer ve bağırsaklarından çıkar. Normal bir kuzuda ortalama 100 gram kadar uykuluk vardır. Uykuluk tam olarak bir organ değildir. Bazı kişiler kuzunun pankreası dese de tam olarak o da değildir. Uykuluk kuzunun hormonlarının salgılandığı bezler olarak tabir edilebilir. Nefis uykuluk tarifi nasıl yapılır?

Uykuluk Nasıl Yapılır

Uykuluk Tarifi Çeşitleri Hangileridir?  

Osmanlı döneminden bu yana severek yapılan nefis uykuluk tarifi bugün canimanne.com takipçileri için yazının devamında… Peki, restoranlarda satılan ve farklı isimler alan uykuluk çeşitleri nelerdir?

  • Gerdan uykuluk kuzunun gerdanından çıkartılır.
  • Fındık uykuluk kuzunun bağırsaklarından çıkartılır.
  • Ciğer uykuluk kuzunun yürek bölümüne yakın bir yerden çıkartılır.

Bu uykulukların her birinin farklı pişirme teknikleri vardır. Bu tekniklerin neler olduğunu bilirseniz nefis uykuluk tarifi yapmamanız için hiçbir sebep kalmaz.

Nefis Uykuluk Tarifi

Nefis Uykuluk Tarifi Nasıl Yapılır?

Nefis uykuluk tarifi soranlar için her uykuluk çeşidinin nasıl yapıldığının detayları şu şekildedir.

Ciğer Uykuluk Tarifi

Ciğer uykuluk en dikkatli pişirilmesi gereken nefis uykuluk tarifi olarak bilinir. hassas bir yapıya sahiptir. Az yanan bir mangalda pişirilebilir. Ateş çok harlı olursa yanabilir ve lezzeti kaçabilir.

Gerdan Uykuluk Tarifi

Gerdan uykuluğu pişirirken ateşin harlı olması gerekir. Pişerken sık sık çevirmek ve her tarafının eşit olarak piştiğinden emin olmak gerekir. Aksi halde çabucak kuruyabilir veya yanabilir. Ateşin başından ayrılmamakta fayda vardır.

Fındık Uykuluk Tarifi

Fındık uykuluk çeşidi oldukça yağlıdır. Bu yüzden önce suda haşlanır. Bundaki amaç yağlarından arındırmaktır. Pişmesi de geç olur. Haşlanarak daha çabuk pişmesi sağlanır. haşlanıp soğutulan fındık uykuluk harlı ateşte 6 – 7 dakikada pişer.

Yalova Sütlüsü Nasıl Yapılır? Yalova Sütlüsü Tarifi sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ